Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 0 • L -1
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPark Kultury w Młynach Rothera nawiązał współpracę z UKW i UTP
17.03.2021 | 10:50

Park Kultury w Młynach Rothera nawiązał współpracę z UKW i UTP

Na zdjęciu: Park Kultury będzie funkcjonował w Młynach Rothera.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Park Kultury – instytucja odpowiedzialna za adaptację Młynów Rothera – nawiązała współpracę z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym. 12 marca list intencyjny w tej sprawie podpisali dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW, kierownik Katedry Wzornictwa UTP oraz dyrektor Parku Kultury.

Bydgoskie uczelnie współpracowały z Parkiem Kultury już w zeszłym roku – studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przeprowadzili badania, w których sprawdzili preferencje użytkowników dotyczące przestrzeni wokół Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej. Na ich podstawie młodzi projektanci z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego opracowali koncepcje zagospodarowania tych terenów, uwzględniając także założenia i potrzeby przedstawione przez Park Kultury.


CZYTAJ TAKŻE: Raport o Kanale Bydgoskim. Potrzebuje strumienia funduszy


W efekcie powstało kilkanaście interesujących projektów małej architektury, wpisujących się w potrzeby różnych grup użytkowników, np. rowerzystów, spacerowiczów, rodzin z dziećmi, turystów, ale także owadów czy ptaków – podkreśla Park Kultury. Efekty tej współpracy zostaną niebawem zaprezentowane mieszkańcom Bydgoszczy. Teraz instytucja w Młynach Rothera nawiązała formalne porozumienie z bydgoskimi uczelniami.

– Chcielibyśmy podkreślić siłę tego kolektywu, jaką jest połączenie we wspólnej sprawie umiejętności z różnych dziedzin. Każdy z partnerów wnosi coś od siebie – Park Kultury inspiracje programowe, UKW prowadzenie badań i analizę wyników, a UTP – wykorzystanie tych zasobów do twórczej pracy projektowej

– wyjaśnia Park. Przedstawiciele instytucji dodają, że potrzebują współpracy z bydgoskimi uczelniami dla efektywnego działania na rzecz miasta. – Integracja naszych środowisk pozwoli też w przyszłości zabierać wspólnie głos w sprawach dotyczących miejskiej przestrzeni – podkreśla Park Kultury.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści