Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePark wodny Kapuściska: Wygląd coraz bliższy wizualizacji [ZDJĘCIA]
28.11.2018 | 16:07

Park wodny Kapuściska: Wygląd coraz bliższy wizualizacji [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Basen przy VLO. Jak dobrze pójdzie, wiechę postawią w styczniu lub w lutym.

Fot. Stanisław Gazda

Gotowa jest już konstrukcja hali dużego basenu przy ul. Szarych Szeregów. Rozpoczęły się teraz prace przy elewacji, a wewnątrz wykonywane są prace przy posadzkach i instalacjach. Zakończenie całej inwestycji planowane jest wiosną.

W ostatnich tygodniach zakończył się między innymi montaż dachu. Teraz wykonawca prowadzi prace przy montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Montowane są również duże przeszklenia. Równocześnie rozpoczęły się prace przy elewacji. Dzięki zamknięciu bryły budynku budowlańcy mogą nawet przy gorszej pogodzie prowadzić szereg prac wewnątrz. Trwają roboty przy posadzkach, nieckach basenowych oraz wyposażaniu obiektu we wszystkie niezbędne instalacje. Kontynuowane są roboty tynkarskie, które rozpoczęły się jeszcze przed zadaszeniem hali. Możliwe jest jeszcze prowadzenie prac ziemnych oraz przy podbudowie dróg dojazdowych i parkingu. Wczesną wiosną cały przyległy teren zostanie zagospodarowany zielenią.

Hala pomieści między innymi 6-torowy basen o wymiarach 25 na 12,5 metra. W nowym kompleksie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni  142,3 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy)  do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 centymetrów, z tak zwanym  grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Bydgoszczanie z nowego obiektu będą mogli korzystać wiosną.  Koszt tej inwestycji to ponad 24 mln zł.


Powiązane treści