Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeParking w Zielonych Arkadach zostanie przebudowany. Wkrótce początek prac
Zielone Arkady parking
05.05.2016 | 12:29

Parking w Zielonych Arkadach zostanie przebudowany. Wkrótce początek prac

Władze centrum handlowego zlokalizowanego przy rondzie Kujawskim zaprezentowały plany reorganizacji przestrzeni parkingowych.

Na zdjęciu: Za kilka miesięcy wąskie gardła wjazdowe i wyjazdowe mają zniknąć z parkingu w Zielonych Arkadach.

Fot. Eryk Dominiczak

Ma być przestronniej, bezpieczniej i bardziej komfortowo – Zielone Arkady przymierzają się do przebudowy swojego wielopoziomowego parkingu. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu i potrwać do przełomu lata oraz jesieni.

Funkcjonalność parkingu od momentu otwarcia centrum handlowego w połowie listopada nie była jego najmocniejszą stroną. Kierowcy skarżyli się na wąską przestrzeń do parkowania, a także kolizyjny system wjazdów oraz zjazdów na poszczególne poziomy obiektu. Tymczasowe rozwiązania, jak zainstalowanie biało-czerwonych słupków oddzielających pasy ruchu, nie zdały egzaminu. Dlatego władze Zielonych Arkad zapowiedziały znaczącą modernizację kilku dolnych kondygnacji parkingowych. – Zależy nam na poprawie komfortu poruszania się po parkingu oraz robienia zakupów w naszym centrum – przekonuje Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.

Prace budowlane, które mają zacząć się w drugiej połowie maja, obejmą poziomy 1A, 1B, 2B, 3A oraz 3B. Zostanie na nich zmniejszona liczba miejsc postojowych – z parkingu ubędzie 188 stanowisk (docelowo będzie ich 1007 zamiast 1195 obecnie). – Dzięki temu uda się poszerzyć miejsca parkingowe na tych obszarach – zauważa Szymon Wirowski, kierownik techniczny Zielonych Arkad. W skrócie – z trzech aktualnie funkcjonujących miejsc do parkowania mają powstać dwa. – Prace rozpoczną się od najwyższej kondygnacji objętej pracami. Liczymy, że już w czerwcu pierwsi klienci będą mogli skorzystać z tych udogodnień – dodaje Iwona Mroczek.

Od najniższego poziomu rozpocznie się z kolei proces wprowadzania bezkolizyjnego ruchu wjazdowo-zjazdowego na parkingu. Dobudowane zostaną dodatkowe rampy, dzięki którym ruch w górę parkingu zostanie odseparowany od kierowców zmierzających w stronę wyjazdu. Roboty będą wykonywane etapowo i potrwają pięć miesięcy (patrz grafiki poniżej). – Liczba miejsc parkingowych nigdy nie spadnie jednak poniżej wartości docelowej – mówi Wirowski.

Wraz z osobnymi wjazdami i zjazdami władze Zielonych Arkad planują poprawę oznakowania na obszarze parkingu. Nowe znaki pionowe będą miały ciemne tło i będą podświetlane. – Chcemy umieścić na nich także informację o ulicy, do której prowadzi dany wyjazd – uzupełnia Szymon Wirowski. Na kilku poziomach pojawią się również dodatkowe tablice informujące o wolnych (bądź zajętych) miejscach do postoju. – Modernizacja nie zakłóci pracy galerii. Każdorazowo będziemy informowali naszych klientów o zmianach, które aktualnie zachodzą – zapewnia dyrektor Mroczek.


Powiązane treści