Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 7
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleParkingowy-amator z ulicy Nakielskiej. Uszkodził trzynaście aut
18.03.2017 | 12:54

Parkingowy-amator z ulicy Nakielskiej. Uszkodził trzynaście aut

Mężczyzna za swoje postępowanie z ostatnich tygodni odpowie wkrótce przed sądem.

Na zdjęciu: W ciągu kilku tygodni 54-latek uszkodził ponad dziesięć pojazdów.

Fot. archiwum

Aż trzynaście pojazdów uszkodził od początku lutego 54-letni mieszkaniec ulicy Nakielskiej. Ostrym narzędziem przerysowywał on karoserię samochodów. Tłumaczył, że w ten sposób chciał nauczyć kierowców prawidłowego parkowania.

CZYTAJ TAKŻE: O krok od tragedii na Bartodziejach. Policjanci udaremnili próbę samobójczą

Od kilku tygodni kryminalni z komisariatu na Błoniu pracowali nad sprawą powtarzających się uszkodzeń pojazdów. Właściciele ponad dziesięciu aut zgłosili porysowaną karoserię. Ślady wskazywały na celowe działanie sprawcy z wykorzystaniem ostrego przedmiotu. Pierwsze zdarzenie miało miejsce przy ul. Nakielskiej 1 lutego. Kolejne – dwa tygodnie później. Wandal uaktywnił się także w poprzedni weekend.

W końcu policjantom udało się wpaść na trop autora procederu. Dzięki zebranym w toku postępowania informacjom wytypowali jako sprawcę 54-latka, również mieszkańca ul. Nakielskiej.

Ich wskazanie było trafne – mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. – Tłumaczył, że chciał w ten sposób wymóc na kierowcach nawyk prawidłowego parkowania – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze nie znaleźli zrozumienia dla jego drastycznych środków i postawili mu trzynaście zarzutów uszkodzenia mienia. Straty oszacowano łącznie na ponad 20 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi teraz nawet pięć lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści