Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 5 • L 5
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPartia Razem otworzyła biuro w Bydgoszczy. To 21 taka placówka w kraju
Partia RAZEM_SG (8)
04.04.2018 | 06:51

Partia Razem otworzyła biuro w Bydgoszczy. To 21 taka placówka w kraju

Placówka mieści się przy ul. Jagiellońskiej 103.

Na zdjęciu: W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele partii, w tym jej jedna z liderek - Marcelina Zawisza.

Fot. Stanisław Gazda

Walka o prawa pracownicze – to główny cel partii Razem, która w Bydgoszczy otworzyła swoje biuro.

Ostatnio braliśmy udział w tak zwanym czarnym piątku. Również wspólnie z toruńską strukturą Razem złożyliśmy pismo i rektor UMK podzielił nasze opinie, że konferencja „pseudonaukowa”, jaką miały być bydgoskie dni bioetyczne, nie powinna odbywać się na terenie uniwersytetu – mówi Karolina Kozłowska z bydgoskiego Razem. Zaznacza, że teraz formacja będzie jeszcze bardziej aktywna.

Razem, wespół z OPZZ organizuje akcję walki o prawa pracownicze. – Organizujemy wiele akcji, walczymy o poprawę sytuacji pracowników ochrony, szaletów miejskich, sądów. Teraz robimy to samo z pracownikami Sejmu i Senatu – przyznaje Marcelina Zawisza. Jak tłumaczy, partia chce poprawić ich sytuację, bowiem zatrudnienia śmieciowe szaleją także m.in. w uniwersytetach, czy spółkach miejskich. W ramach akcji „moje prawa są łamane”, Razem pomogło kilkudziesięciu osobom. Jedna z liderek Razem tłumaczy, że potrzeba zwiększyć budżet Państwowej Inspekcji Pracy, bo inspektorów w tej formacji jest za mało.

Otwarte we wtorek biuro formacji jest dwudziestym pierwszym w kraju. – Działamy, nie czekamy tylko na wybory – dodaje Marcelina Zawisza. Jakie plany ma formacja na wybory samorządowe? – Jesteśmy w trakcie rozmów z różnymi podmiotami – przyznaje Kozłowska. – Niewykluczone, że pojawi się komitet, z którego wyłoni się kandydat lub kandydatka na prezydenta miasta – zaznacza Michał Mierzwa.

Biuro mieści się przy ul. Jagiellońskiej 103, na siódmym piętrze wieżowca. – Dyżurować będziemy raz w tygodniu, w czwartki między 17:00 – 18:00 – kończy Karolina Kozłowska.


Powiązane treści