Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPartia Zieloni przypomina o Zachemie. „Bomba tyka”
23.08.2019 | 19:01

Partia Zieloni przypomina o Zachemie. „Bomba tyka”

Na zdjęciu: Przedstawiciele Partii Zieloni zorganizowali konferencję przed wjazdem na teren Zachemu.

Fot. Sebastian Torzewski

Partia Zieloni przypomina o temacie skażenia na terenach pozachemowskich. Zdaniem przedstawicieli ugrupowania, a także zajmującej się tą sprawą Renaty Włazik, przedstawiciele innych partii nie podejmują działań w tej kwestii.

– Chcemy, żeby kandydaci zainteresowali się problemem skażenia pozachemowskiego, bo jak dotąd nikt tego nie wykazuje – powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej Renata Włazik, dodając, że miasto same sobie z tym kłopotem nie poradzi. – To nie jest problem tysiąca mieszkańców Łęgnowa Wsi, ale też wszystkich pracujących na terenie parku przemysłowego czy kiedyś na Zachemie. To jest dziesięć tysięcy, a może i więcej ludzi – tłumaczyła. Jej zdaniem wojewoda i prezydent lekceważą sprawę.

Bomba tyka i trzeba ją w końcu rozbroić – stwierdził Piotr Malich. Jego zdaniem potrzeba przeprowadzenia rzetelnych badań i zainteresowania władz państwa, a także przedstawicieli Unii Europejskiej, aby zabezpieczyć teren i mieszkańców, a następnie należy przygotować szczegóły plan działań.  – Podobną sytuację zgłosili mieszkańcy Tarkowa Dolnego, gdzie w pobliżu podziemnego zbiornika wód zapasowych na wypadek suszy mamy składowisko odpadów niebezpiecznych. W momencie wystąpienia suszy ta woda będzie używana przez nas wszystkich – mówił Malich.

Kandydat partii do parlamentu skierował pytanie do liderów innych list, co oni zamierzają zrobić w sprawach Tarkowa i Zachemu. – Jeśli głosami wyborców zostanę posłem, temat Zachemu będzie poruszony już w pierwszych dniach nowej kadencji. Sprawą Tarkowa zajmę się już wkrótce – zadeklarował Malich. Partia Zieloni dwa tygodnie temu złożyła pismo w sprawie Zachemu w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Na razie nie dostała odpowiedzi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bydgoszczanin
Bydgoszczanin
1 rok temu

Za poprzednich rządów to nic nie tykało ale spokojnie zachem to jest nic popatrzcie na 1 i 2 wojnę światową wiele zatopionych statkow z chemia i ropą to dopiero tyka haah wszystkie oceany i morza będą skażone nic w nich nie będzie żyć a co za tym idzie koniec ludzkości

Powiązane treści