Bydgoszcz
12C
Opady
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 12 • L 10
16C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPartia Zieloni pyta wojewodę o Zachem. Ma też kandydata do Sejmu
10.08.2019 | 00:01

Partia Zieloni pyta wojewodę o Zachem. Ma też kandydata do Sejmu

Na zdjęciu: Piotr Malich będzie kandydatem Zielonych do Sejmu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Partia Zieloni pyta wojewodę o jego działania w sprawie Zachemu. Ugrupowanie zaprezentowało też swojego kandydata do Sejmu.

W piątek Partia Zieloni wysłała pismo do wojewody Mikołaja Bogdanowicza dot. działań ws. skażenia terenu po Zachemie. – Jak pisze Portal Kujawski, Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła wykorzystanie środków przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Wiemy już, że można było zrobić więcej – mówił podczas konferencji prasowej Daniel Kaszubowski, dodając, że w związku z opóźnieniami w ogłaszaniu przetargów bydgoski RDOŚ nie wykorzysta wszystkich środków przyznanych na działania remediacyjne. – Pytamy wojewodę, czy oprócz tych działań RDOŚ i rozwiązania zespołu ds. skażenia pozachemowskiego zostały podjęte jakieś działania – wyjaśniał Kaszubowski.

Jak tłumaczyli działacze partii, od roku nie doczekali się odpowiedzi na poprzednie pytania skierowane do Bogdanowicza. W złożonym w piątek piśmie chcą się też dowiedzieć, co wojewoda zamierza zrobić po poznaniu danych z NIK oraz czy zajmuje się wysychaniem rzek i jezior na pograniczu z Wielkopolską. – Dotyczy to m.in. Noteci. Jest to spowodowane działaniem człowieka, a konkretnie funkcjonowaniem kopalni odkrywkowych przy Koninie – tłumaczył Piotr Malich, dodając, że oczekuje, że kopalnie zostaną zamknięte, a władze zrewitalizują teren.

To właśnie Malich będzie kandydatem Partii Zieloni w wyborach do Sejmu. Przypomnijmy, że ugrupowanie wystartuje w ramach Koalicji Obywatelskiej. – Od przyszłego tygodnia będziemy prezentować zieloną Szóstkę Malicha. Chcemy pokazać, że nasz region może być zielony i możemy rozwijać się, pamiętając jednocześnie o środowisku – zapowiedział Malich.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
1 rok temu

Wreszcie jakiś kandydat, który nie osiągnął wieku emerytalnego. Młodość, świeżość!

Powiązane treści