Metropolia BydgoskaBydgoszczSportParyż 2024: Dominika Putto blisko medalu w kajakowej czwórce. Zabrakło niewiele [ZDJĘCIA]
08.08.2024 | 14:36

Zdjęcia: Rafał Oleksiewicz, Łukasz Szeląg / Polski Związek Kajakowy / materiały prasowe

Bardzo blisko wywalczenia olimpijskiego medalu w kajakowej czwórce była dzisiaj nasza osada, w składzie której wystąpiła Dominika Putto. Polki uplasowały się w finale K-4 na 500 metrów na czwartej pozycji.

Na tym samym dystansie przed trzema laty w Tokio, Polki na igrzyskach wywalczyły brązowy medal, a w składzie wówczas była Helena Wiśniewska. Dzisiaj (8 sierpnia), Polki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto w finałowym wyścigu uplasowały się na czwartej pozycji.

Biało-czerwonym do olimpijskiego medalu zabrakło 0,24 sek. Triumfowała osada Nowej Zelandii, srebro wywalczyły Niemki, a brąz dla Węgierek. Polki w finale uzyskały czas 1:33.17. – Jechałyśmy ten bieg tak, jak ustaliłyśmy wcześniej z dziewczynami, płynęłyśmy swoje, nie pod osady obok nas i to zrobiłyśmy – powiedziała Putto w rozmowie z Beatą Oryl-Stroińską z TVP Sport i dodała na koniec: – Ciężko jest opisać to, co czujemy, na pewno jest smutek, ale z pokorą biorę to na klatę.

Dla Putto to nie koniec nadziei na olimpijski medal, bo zawodniczka z Bydgoszczy wystartuje jeszcze w jedynce. W K-1 na 500 m., Putto pewnie wygrała swój bieg i awansowała do półfinału.