Paryż 2024: Mateusz Biskup (LOTTO-Bydgostia) z brązowym medalem!

Dodano: 31.07.2024 | 12:32

Na zdjęciu: Polacy z brązowym medalem w Paryżu.

Mateusz Biskup (LOTTO-Bydgostia) zdobył w Paryżu brązowy medal igrzysk olimpijskich w wioślarskiej czwórce podwójnej.

Polacy wystartowali w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski oraz Fabian Barański. W sobotnim przedbiegu polska osada zajęła drugie miejsce. W finale płynęli na torze piątym, między mistrzami olimpijskimi Holendrami i Niemcami.

Nasza osada dobrze rozpoczęła bieg finałowy i na półmetku rywalizacji płynęła na trzecim miejscu. Na 1250 m przesunęli się na drugie miejsce, ale na ostatnim metrach mocniejsi okazali się Włosi. Polacy zdobyli brązowy medal. Wygrali ponownie Holendrzy.

Mateusz Biskup od 2019 roku jest zawodnikiem LOTTO-Bydgostii. W klubach z regionu startują także Fabian Barański – WTW Włocławek oraz Mirosław Ziętarski – AZS UMK Toruń. To trzeci medal Polski na tych igrzyskach olimpijskich.