Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Paser samochodowy latami uchylał się od wyroku. Wpadł na parkingu stacji benzynowej

Dodano: 16.04.2023 | 07:50

Na zdjęciu: 50-latka zatrzymali policjanci z Wydziału Poszukiwań Celowych i Identyfikacji Osób - najmłodszego wydziału w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kolejną skuteczną w krótkim czasie realizacją mogą pochwalić się kryminalni z Wydziału Poszukiwań Celowych i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Tym razem w ich ręce wpadł 50-latek z powiatu grudziądzkiego. – To była szybka realizacja – przyznają.

Mężczyzna – jak opisują policjanci – był poszukiwany od marca 2016 roku. – Miał do odbycia karę za przestępstwo paserstwa umyślnego – mówi rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz i dodaje, że 50-latek jest bardzo dobrze znany organom ścigania. – W przeszłości mężczyzna notowany był w policyjnych kartotekach za przestępczość samochodową – opisuje.


CZYTAJ WIĘCEJ: Pracowite święta bydgoskich kryminalnych. Zatrzymali aż dwadzieścia sześć osób!


Na trop poszukiwanego mężczyzny, funkcjonariusze natrafili na parkingu jednej ze stacji benzynowych, ale ten przedstawił kryminalnym inne dane i podał się za brata. – Żeby uwiarygodnić swoją tożsamość okazał nawet dokument na dane, które podał – dodaje rzecznik prasowa KWP, ale policjanci nie dali wiary tym tłumaczeniom. – Wiedzieliśmy, kogo szukamy – przyznają funkcjonariusze i dodają, że zatrzymany 50-latek trafił teraz do aresztu na najbliższe dwa lata.

To kolejna udana akcja policjantów wydziału w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Jak już wcześniej informowaliśmy, funkcjonariusze z tego pionu zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn: 43-latka na łódzkim osiedlu Bałuty i 30-latka w jednym z pociągów na dworcu w Solcu Kujawskim, a także wydatnie pomogli w odnalezieniu zaginionych 17-latki i 30-letniej kobiety, która zaginęła w Niemczech. – To nie koniec, wkrótce kolejne realizacje – zapowiadają.

Wydział Poszukiwań Celowych i Identyfikacji Osób – czym się zajmuje?

Jak już informowaliśmy, Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób to najmłodsza komórka, która działa w strukturze KWP. – Jego policjanci przejmują lub włączają się w poszukiwania szczególnie niebezpiecznych przestępców. Bywa też, że pracują między innymi przy sprawach, gdzie osoby poszukiwane listami gończymi ukrywają się od dłuższego czasu – kończy mł. insp. Monika Chlebicz.

0 0 votes
Article Rating
Paser samochodowy latami uchylał się od wyroku. Wpadł na parkingu stacji benzynowej
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments