Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
1C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Pasieka Dredziarza” idealna na majówkę! Wygraj żółtą książkę [KONKURS]
pasieka dredziarza
24.04.2018 | 12:31

„Pasieka Dredziarza” idealna na majówkę! Wygraj żółtą książkę [KONKURS]

Na zdjęciu: "Pasieka Dredziarza" - Ewa i Paweł Piątek

Fot. Redakcja

To nie jest książka o życiu pszczół ani poradnik pszczelarza. A jednak dowiecie się z niej, jak złapać rójkę, kiedy jest odpowiedni moment na pierwsze miodobranie i czy można częstować pszczoły ciastem.

„Pasieka Dredziarza” to miejsce na ziemi, w którym hygge zaistniało w praktyce. Ta książka to opowieść o realizowaniu marzeń. O życiu w rytmie afrykańskich bębnów i realizowanej każdego dnia filozofii slow life, o ekomacierzyństwie, o rodzinie, wreszcie o miłości do przyrody i do świata, którego trzeba być częścią, a nie pępkiem.
To opowieść ludzi, którzy wybrali wieś zamiast miasta. Jak wszyscy przeżywają swoje wzloty i potknięcia, mierzą się z konsekwencjami życiowych decyzji. Ale jak mało kto mogą Wam sporo opowiedzieć o pracowitych pszczołach – fascynującym przykładzie doskonale zorganizowanej społeczności i zarazem niezastąpionych producentach „jadalnego złota”.

Kto ma pszczoły, ten ma miód, ale ma też przyjaciół i ciekawe życie. A życie z pasją jest pełniejsze i dłuższe. O tym jest ta książka! Czyta się ją jednym tchem, nabiera się sympatii do jej autorów, a potem chce się żyć, ale… jak najdalej od miasta. W spokoju, ciszy, słuchając pracowitych owadów i śpiewu ptaków. Gorąco polecam!​ – Dr Andrzej G. Kruszewicz

Aby wygrać książkę wystarczy wysłać maila na adres: konkurs@metropoliabydgoska.pl, w tytule wpisać „Pasieka„, a w treści imię i nazwisko, oraz odpowiedzieć na pytanie: „Jaki jest Twój ulubiony rodzaj miodu?„. Na odpowiedzi czekamy do piątku do 20. Wygranych powiadomimy w odpowiedzi zwrotnej.


Powiązane treści