Patryk Akala: Cieszę się z przejścia do Łuczniczki Bydgoszcz
Dodano: 13.11.2017 | 10:36
Nowy zawodnik Łuczniczki był w składzie w niedzielnym meczu z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie
Na zdjęciu: Patryk Akala został nowym zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz.
Fot. Morze Bałtyk/Archiwum
Patryk Akala został w piątek nowym zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz. Środkowy w niedzielnym meczu z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie nie wszedł jednak w ogóle na parkiet.
Akala trafił do Bydgoszczy wskutek kłopotów zdrowotnych podstawowego duetu środkowych: kapitana Wojciecha Jurkiewicza oraz Mateusza Sacharewicza. – Nadarzyła się taka okazja, żeby przyjść do bydgoskiego klubu, skorzystałem z niej – mówi środkowy.
Sam tajemniczo nie zdradził kulisów przyjścia. – Zostawię to dla siebie, acz dobrze się stało, że trafiłem tutaj. Serce zabiło mocniej, bo w zeszłym sezonie grałem w Aluronie Virtu Wartą Zawiercie, a teraz jestem w Łuczniczce. Taka jest nasza praca, ale sentyment do drużyny z Zawiercia mam – dodał Akala.
Akala w przeszłości występował m.in. w Morzu Szczecin, Czarnych Radom. Jak ocenia pracę z nowym szkoleniowcem? – Każdy trener jest inny, ma inną filozofię gry. Na pewno na pracy z trenerem Bednarukiem skorzystam. Treningi bardzo mi się podobają, póki co są same plusy. Jesteśmy drużyną, to nie jest gra indywidualna. Ja będę walczył i robił swoje. Jeśli trener uzna, że jestem gotowy do gry to wchodzę na boisko – zakończył Patryk Akala.
- Mężczyzna topił się w centrum Bydgoszczy. Uratowali go policjanci na szkoleniu - 20 września 2023
- Politycy PSL-u o prawach kobiet. „Ta sprawa jest dla nas bardzo ważna” - 19 września 2023
- Defilada i zaprzysiężenie nowego dowódcy. Kujawsko-Pomorscy Terytorialsi będą świętować w Bydgoszczy - 19 września 2023