Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Patryk Mikołajewski ponownie wybrany na urząd burmistrza Koronowa. Jak skomentował wynik?

Dodano: 10.04.2024 | 12:06

Na zdjęciu: Na Patryka Mikołajewskiego swój głos oddało 4392 wyborców. Dało to 50,41 procentowe poparcie

Fot. IN

Patryk Mikołajewski zwyciężył w pierwszej turze wyborów na urząd burmistrza Koronowa. Jego komitet „Gmina Koronowo – Kurs na Rozwój” nie ma jednak większości w radzie.

Na Patryka Mikołajewskiego swój głos oddało 4392 wyborców. Dało to 50,41 procentowe poparcie. Drugie miejsce zajął Stanisław Gliszczyński z komitetu Ziemia Koronowska. Na byłego burmistrza zagłosowały 2494 osoby (28,62 procentowe poparcie). Trzeci wynik uzyskał Krzysztof Gradek (1827 głosów i 20,97 procentowe poparcie).

Rozkład sił w radzie

Komitet Patryka Mikołajewskiego nie ma jednak większości w radzie. Wybory do Rady Miejskiej wygrała Ziemia Koronowska (dziewięć mandatów). Osiem mandatów ma „Gmina Koronowo – Kurs na Rozwój”, a cztery komitet Krzysztofa Gradka.

„Jestem podbudowany”

– Jestem ogromnie podbudowany wynikiem wyborów – pisze w mediach społecznościowych Patryk Mikołajewski. – Państwa głos, wsparcie i udzielone poparcie to największa nagroda. Dziękuję za okazane zaufanie. Dziękuję za każdą rozmowę, słowa otuchy. Państwa opinie, niejednokrotnie trudne, pokazały, że możemy się pięknie różnić. Dziękuję mojej rodzinie za ten trudny czas. Dziękuję moim współpracownikom. Dziękuję każdemu z Państwa. A teraz wracamy do pracy – dodał.

„Czas na działanie”

– Kampanijny kurz powoli opada, czas na działanie, ale najpierw wypada podziękować Mieszkańcom, którzy oddali głos na naszych kandydatów – czytamy natomiast na profilu społecznościowym komitetu „Gmina Koronowo – Kurs na Rozwój”. – Cieszymy się, że doświadczone i skuteczne w działaniu osoby będą reprezentantami naszego komitetu w Radzie Miejskiej w Koronowie. To wielki zaszczyt, jeszcze większa odpowiedzialność i największa przyjemność móc pracować dla Was, dla Gminy Koronowo. Serdecznie dziękujemy za liczne gratulacje również dla Burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego. Składamy gratulacje przedstawicielom pozostałych komitetów, których kandydaci uzyskali mandat radnego. Pamiętajmy o jednym, liczy się tylko zgodna, konsekwentna współpraca na rzecz naszej Gminy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
3 miesięcy temu

To i ja skomentuje – No ja również dziękuje że wyszło Panu Mikołajewskiemu, w okresie kiedy PiS przestał zarządzać Polską z ramienia rządu, bo tak będzie można porównać kto ma z nas rację? . Były kartoniki- bo wojewoda z PiS-u był . Były dotacje – bo premier z PiS-u był . Były inne fundusze ( Ministerstwo Sprawiedliwości ) dla Straży Pożarnej , Koła Gospodyń – bo Pan Zbyszek Ziobro Był Ministrem i Prokuratorem Generalnym . Było wszystko jasne co kto mówi i powiedział – bo Minister Kamiński ( CBA ) i jego zastępca byli . Był Pam Mikołajewski burmistrzem Koronowa… Czytaj więcej »

Berlin
Berlin
3 miesięcy temu

Zawsze zapomnę dodać jak ja się bawiłem kiedy wiedziałem, że nie będzie drugiej tury Panie burmistrzu Mikołajewski. Wiem że nie będzie Pan miał problemu z tłumaczeniem dlatego proszę zobaczyć moją radość na Pana wygraną polecam . Berlin 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=DagQcnwRM40&pp=ygUQaWNoIHRyaW5rZSBvdXpvIA%3D%3D

Krzysztof
Krzysztof
3 miesięcy temu

Kolejne 5 lat tego syfu, dobrze że opozycja ma większość to Patryczek jest na kagańcu i nie może być władzy absolutnej. Szkoda że Gliszczyński sam w sobie nie ma takiego ego jak Mikołajewski, jest skromny ale elokwentny i merytoryczny dlatego przegrał.
Nie pozdrawiam, Krzysztof z witosa

Marian
Marian
3 miesięcy temu

Krzysztof z Witosa – to najprawdopodobniej jest samozagłada utrzymanie pracy i kasy stąd ten wybór eutanazji

Marian
Marian
3 miesięcy temu

Ja już pisałem jest mi to obojętne kto jest burmistrzem , chciałbym Pana Gliszczyńskiego ale nic za to nie mogę że Państwo chcieli inaczej dobrze że Pani prokurator Wrzosek choć wróciła do pracy . Ta Pani wie najlepiej co można stracić kiedy nie chcemy tego co szef chce . Pozdrawiam