Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Paweł Domagała i piosenki Marka Grechuty. Listopadowe koncerty w Filharmonii Pomorskiej

Dodano: 15.11.2022 | 14:56

Na zdjęciu: Oba koncerty odbędą się w budynku Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Fot. SF / archiwum

W przyszłym tygodniu na scenie Filharmonii Pomorskiej odbędą się dwa wyjątkowe koncerty. Podczas pierwszego z nich, 24 listopada będzie można usłyszeć kultowe piosenki zespołu Anawa, który nagrał niezapomniany krążek z Markiem Grechutą. Natomiast 26 listopada na scenie pojawi się Paweł Domagała z prezentacją swojej najnowszej płyty.

Koncert Voo Voo, Waglewski i Goście – ANAWA 2020 – Piosenki Marka Grechuty rozpocznie się o godz. 19:00. Wojciech Waglewski i inni muzycy oddadzą w ten sposób hołd legendarnej grupie. W 2020 roku zespół Voo Voo wydał płytę „Anawa 2020”, którą uczcił 50 lat od premiery wyjątkowego albumu – „Marek Grechuta. Anawa” z 1970 roku. Muzycy, wspólnie z Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Zalewskim, Hubertem „Spiętym” Dobaczewskim i Katarzyną Piszek (Kasai), nagrali własne interpretacje utworów z tej ponadczasowej płyty.

Wojciech Waglewski przyjął zaproszenie Narodowego Centrum Kultury do przygotowania autorskich wersji piosenek z kultowego albumu, będącego skarbnicą ponadczasowych przebojów, takich jak „Niepewność”, „W dzikie wino zaplątani”, „Nie dokazuj” czy „Będziesz moją panią”. W Bydgoszczy wystąpi Voo Voo, Wojciech Waglewski, Krzysztof Zalewski, Tomasz Makowiecki, Kasai, Barbara Wrońska.

Natomiast Paweł Domagała wystąpi w Filharmonii Pomorskiej w ramach wielkiej trasy koncertowej „Narnia Tour” promującej najnowszą płytę artysty pt. „Narnia”. Krążek nawiązuje do  „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa, a jego premiera odbędzie się 18 listopada 2022 roku.

„Narnia” jest czwartym albumem Pawła Domagały. Krążek poprzedziły trzy single: „Łe Łe” oraz „Dzieci u dziadków” i „Po co ten krzyk”. Artysta zaprosił do współpracy Łukasza Borowieckiego, który współtworzył muzykę w „Narnii”. Wcześniejsze płyty artysty: „Opowiem Ci o mnie” i „1984” pokryły się platyną, natomiast album pt. „Wracaj” pokrył się złotem.

Nowa płyta to bardzo osobista podróż, będąca rodzajem pamiętnika. Artysta podkreśla, że album jest „o szukaniu w sobie takiego miejsca, które jest tylko nasze i do którego uciekamy, gdy jest nam źle”. To opowieść pełna wiary w to, że każdy z nas ma w sobie tytułową „Narnię”, w której może rządzić dobro. Jak mówi sam autor: „To na pewno dla mnie płyta najbardziej osobista i najbardziej terapeutyczna. Płyta, która mnie w jakimś sensie uratowała, bo praca nad »Narnią« była równocześnie pracą nad sobą”.

Paweł Domagała zagra dla magiczne koncerty na trasie „Narnia Tour” w 2022 i 2023 roku. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć Pawła Domagałę w nowym repertuarze i poczuć energię nowych piosenek na żywo. Koncert w Bydgoszczy, zaplanowany na 26 listopada 2022 r., rozpocznie się o godz. 19:00.

Bilety na oba koncerty oraz inne wydarzenia organizowane w Bydgoszczy przez Adria Art dostępne są TUTAJ.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments