Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Paweł Skutecki dołącza do Zbigniewa Ziobry. „To był jedyny i oczywisty wybór”

Dodano: 17.01.2022 | 14:24

Na zdjęciu: Paweł Skutecki dołączył do Solidarnej Polski.

Fot. Archiwum

Wcześniej związany z Kukiz’15 i Konfederacją Paweł Skutecki dołączył do Solidarnej Polski. Ogłosił to podczas poniedziałkowej (17 stycznia) konferencji prasowej w Bydgoszczy. – Dla mnie to był wybór jedyny i oczywisty – mówił.

Konferencja zorganizowana przez przedstawicieli Solidarnej Polski miała związek z otwarciem w Bydgoszczy filii biura poselskiego posła Mariusza Kałużnego. – Solidarna Polska to partia patriotyczna, narodowa, katolicka, broniąca wartości chrześcijańskich – opisywał Kałużny. Jego nowe biuro poselskie mieści się przy Wełnianym Rynku 5 (w siedzibie NSZZ Solidarność). – To biuro ma być takim przekaźnikiem między mieszkańcami Bydgoszczy a strukturami Solidarnej Polski – podkreślał Ireneusz Stachowiak.

W trakcie spotkania z dziennikarzami ogłoszono, że do struktur ugrupowania dołączył Paweł Skutecki. Poseł Kałużny przekonywał, że dołączenie byłego parlamentarzysty jest ogromnym wzmocnieniem. Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji Skutecki był posłem z ramienia Kukiz’15, a później związany był przez krótki czas z Konfederacją. Kontrowersje w przeszłości wzbudzały m.in. jego wyjazdy na Bliski Wschód, gdzie miał rozmawiać o ożywieniu współpracy z krajami z tamtej części świata. Media szeroko rozpisywały się o jego wizycie u Baszara al-Asada, prezydenta Syrii oskarżanego o łamanie praw człowieka czy o odebraniu medalu od libańskiej partii Hezbollah, która w Unii Europejskiej czy USA figuruje na liście organizacji terrorystycznych. Skutecki bronił tych wyjazdów, tłumacząc, że w ten sposób przeciera nowe szlaki w polityce zagranicznej.

Były poseł przypomniał obszar swojej działalności w parlamencie w poprzedniej kadencji. – Jak państwo pamiętacie, przez całą kadencję działałem w dwóch obszarach: w kwestii alienacji rodzicielskiej i tego, co się dzieje z dziećmi po rozstaniu rodziców. Do sejmu właśnie trafia kolejna wersja zmian w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Ja chcę uczestniczyć w tych pracach i mieć na nie wpływ – dodawał, podkreślając jednocześnie, że to temat ogólnopolski, z podejmowania którego nie zrezygnował i próbuje zgłaszać w swoje postulaty.

W czasie swojej kariery poselskiej Skutecki znany był także jako przeciwnik obowiązkowych szczepień, występował na protestach STOP NOP. Wraz z Karolem Kwiatkowskim opublikował książkę „Covid-1984. Największy polski nielegalny eksperyment medyczny”. Jak wyjaśniał podczas konferencji, Solidarna Polska jest jego zdaniem gwarantem tego, że ludziom nie zostaną odebrane prawa obywatelskie w kontekście segregacji sanitarnej. – W wielu krajach Europy jest to już faktem. W Polsce jeszcze nie, dlatego że Solidarna Polska mówi wprost, że wyżej są prawa pacjenta i obywatela, niż niektórzy sądzą. Dla mnie to był wybór jedyny i oczywisty – podkreślił. Zaznaczył, że w Bydgoszczy rozwijana będzie inicjatywa „samopomoc mieszkańców”, w której w ramach wolontariatu  sprawnie działa już ponad tysiąc osób.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Max2
Max2
2 lat temu

Nie ma nic gorszego jak Solidarna i Konfederacja.

Jack
Jack
2 lat temu

Jest coś gorszego – światli ludzie z opozycji w samorządzie: Bruski, Brejza itd.

Sebastian
Sebastian
2 lat temu

Jakim trzeba być kretynem żeby iść do tego zera ziobry…no ale jak się można dorwac do koryta funduszu sprawiedliwości….