[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Paypal – szybki i bezpieczny rodzaj płatności online

Dodano: 04.12.2020 | 11:57

Na zdjęciu: Sprzedaż i zakupy przez internet cieszą się coraz większą popularnością.

Fot. pexels.com

W dzisiejszych czasach coraz więcej zakupów robimy przez internet, zwłaszcza teraz, w czasach pandemii. Zakupy online to bardzo wygodne rozwiązanie, nie stoimy w kolejkach, nie męczymy się w tłumie ludzi w galerii i dokonujemy bardziej przemyślanych zakupów. Kiedy z danej rzeczy nie jesteśmy w pełni zadowoleni, możemy w bardzo łatwy sposób ją zwrócić. To wszystko skłania nas do bezpiecznych i wygodnych zakupów przez internet. Dla niektórych płatność stanowi stresujący moment, głównie dlatego, że nie do końca rozumieją jak przebiega płatność. Jak płacić za pomocą paypal’a oraz jakie są rodzaje innych płatności online? Tego wszystkiego dowiesz się z tego krótkiego artykułu.

 1. Plusy zakupów online oraz rodzaje płatności przez internet.
 2. Co to jest paypal?
 3. Zalety korzystania z paypal’a.
 4. Jak płacić za pomocą paypal’a?

Plusy zakupów online oraz rodzaje płatności przez internet.

Sprzedaż i zakupy przez internet cieszą się coraz większą popularnością.

Po pierwsze, w internecie często występują bardzo konkurencyjne i korzystne ceny w porównaniu do cen towarów w sklepach stacjonarnych.

Po drugie, zakupy online to niewątpliwe wygodniejsza forma nabywania towarów, możemy w spokoju przemyśleć zakup rzeczy oraz porównać ceny z cenami w innych sklepach.

Po trzecie, oszczędzamy mnóstwo cennego czasu. Minusem jest to, że nie możemy dotknąć przedmiotów, które nam się podobają i przymierzyć ubrań, ale obecnie w bardzo prosty sposób możemy towar zwrócić, więc w gruncie rzeczy nie stanowi to problemu.

Jakie są rodzaje płatności przez internet?

 • Przelew bankowy tradycyjny – raczej bardzo rzadko z niego korzystamy, ze względu na dłuższy czas dokonania zapłaty za produkty.
 • E – przelew – czyli takie formy jak dotpay, czy PayU, znacznie szybsze od tradycyjnego przelewu.
 • Płatność kartą – zapłaty za nasze zakupy dokonujemy wpisując dane z karty.
 • BLIK – bardzo popularna forma płatności, polegająca na wygenerowaniu kodu przez aplikację mobilną banku i wpisaniu go w odpowiednie miejsce.
 • Płatność przy odbiorze – rozliczamy się w momencie, kiedy zamówiona paczka jest nam dostarczona.
 • Paypal – wirtualny portfel, o tym sposobie płatności poświęcimy niżej więcej miejsca.

Co to jest paypal?

Paypal to nic innego niż system płatności internetowych, w pełni darmowy oraz bezpieczny. Posiada rozbudowany program ochrony kupujących, dzięki temu zapobiega kradzieżom oraz oszustwom. Osoba, która założy swoje konto paypal i padnie ofiarą oszustwa, może odzyskać pieniądze za kupiony towar.

Ten system płatności online jest bardzo łatwy w obsłudze, intuicyjny i szybki.

Dowiedz się więcej na stronie https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-czy-paypal-jest-bezpieczny-co-warto-wiedziec-na-ten-temat.bhtml.

Zalety korzystania z paypal’a.

Wiele osób kupujących przez internet (zwłaszcza starsze osoby) ma dużo obaw, czy takie systemy są bezpieczne. Trudno się dziwić, niestety coraz częściej dochodzi do różnych oszustw. Poznaj zalety systemu paypal, a Twoje wątpliwości z pewnością pójdą w niepamięć.

 • Paypal jest to system bardzo szybki i łatwy w obsłudze, dzięki czemu nawet starsze osoby mogą z niego korzystać z przyjemnością.
 • Darmowe konto zakłada się w zaledwie kilka minut, można mieć dowolną ilość portfeli na różne waluty.
 • Nie musimy podawać naszych danych za każdym razem, kiedy płacimy za zakupy. Dane wprowadzamy tylko raz, na początku, przy zakładaniu konta. Podczas dokonywania zapłaty musimy wpisać tylko e-mail oraz hasło.
 • Dostawa zakupów, których dokonaliśmy zostanie nas dostarczona bardzo szybko, ponieważ płatność jest realizowana niemal natychmiast.
 • Dla osób, które cenią swój czas i wygodę mamy świetną wiadomość: płatności można dokonać za pomocą smartfona przez jedno kliknięcie palca.
 • Paypal jest to system bardzo bezpieczny. Twórcy tego systemu wprowadzili program ochrony kupujących i sprzedających. Nawet w wypadku oszustwa i straty naszych pieniędzy, możemy je odzyskać.
  Środki kupującego są bezpiecznie przechowywane i przesyłane, a wgląd w dane osobowe ma tylko właściciel konta.
 • Płacić można w sklepach internetowych na całym świecie.

Jak płacić za pomocą paypal’a?

Płatności za pomocą tego systemu są dziecinnie proste!

Kiedy dokonasz zakupu, potwierdzisz produkty, wybierzesz rodzaj przesyłki przychodzi czas na płatność. Wybierasz wtedy płatność za pomocą paypal’a, logujesz się na swoje konto i potwierdzasz płatność. System paypal resztę robi za ciebie. Nie musisz się martwić o dokończenie procesu płatności, a twoje dane osobowe i numer karty nie są udostępniane innym osobom.

Wystarczy, że jednorazowo dodasz dane kart kredytowych czy debetowych podczas rejestracji i zakładania konta. Teraz możesz cieszyć się komfortowym i szybkim sposobem na płacenie przez internet!

Powyższe metody płatności za zakupy online są bezpiecznym sposobem na uregulowanie należności, jednak zawsze warto zachować ostrożność. Jak to zrobić? Najlepiej kupować w znanych sklepach i na zaufanych oraz polecanych stronach, przetestowanych przez znajomych czy rodzinę. Płatności online dokonuj na swoich urządzeniach (komputer, telefon) oraz staraj się unikać robienia tego w miejscach publicznych.