Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pędził Grunwaldzką o 89 km/h za szybko. Motocyklista stracił prawo jazdy

Dodano: 15.09.2023 | 12:14

Na zdjęciu: 30-latek stracił prawo jazdy.

Fot. KMP Bydgoszcz

30-letni motocyklista jechał ulicą Grunwaldzką o prawie 100 km/h szybciej niż obowiązujące na tym fragmencie ograniczenie prędkości. Bydgoszczanin stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego, pełniący służbę w grupie SPEED kontrolowali prędkość na ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Podczas działań namierzyli motocykl marki Kawasaki poruszający się ze znaczną prędkością. Mundurowi, korzystając z ręcznego miernika prędkości, zarejestrowali jego prędkość w momencie, gdy przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Było to aż 139 km/h, a na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Motocyklista został zatrzymany do kontroli. W związku z tym, że przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, mundurowi zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy. Nałożyli też na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Osiem punktów do odrobienia. Abramczyk Polonia i ROW podały skład na niedzielny półfinał


Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach, najwięcej zdarzeń spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Bydgoscy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drogach, o jazdę zgodną z przepisami. i przypominają, że obowiązujący taryfikator, przewiduje odpowiednio za przekroczenie prędkości:

  • o 51-60 km/h – mandat w wysokości 1500 złotych (recydywa 3000 złotych) i 13 punktów karnych,
  • o 61-70 km/h – mandat w wysokości 2000 złotych (recydywa 4000 złotych) i 14 punktów karnych,
  • o 71 km/h i więcej – mandat w wysokości 2500 złotych (recydywa 5000 złotych) i 15 punktów karnych.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments