Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pędził Jana Pawła II z marihuaną w torbie. 40-latek odpowie za jazdę pod wpływem

Dodano: 11.01.2023 | 15:41

Na zdjęciu:

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Policjanci bydgoskiej drogówki zatrzymali 40-latka, który przekroczył prędkość jadąc aleją Jana Pawła II. Okazało się, że kierowca był pod wpływem marihuany, a w torbie przechowywał ponad 200 gram suszu.

W miniony poniedziałek (9 stycznia) policjanci wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy pełnili służbę w rejonie ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy. Około godziny 17:50 zmierzyli prędkość nadjeżdżającego renault mastera. Wykonany pomiar wykazał, że kierowca przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 30 km/h. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej.

Chwilę później okazało się, że to nie jedyne przewinienie 40-latka. Podczas rozmowy z nim policjanci wyczuli dochodzącą z pojazdu charakterystyczną woń marihuany. – Najpierw w popielniczce, a następnie w torbie mężczyzny funkcjonariusze ujawnili zabronione środki: łącznie ponad 200 gramów suszu roślinnego. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że to marihuana. Ponadto 40-latek został zbadany na zawartość w organizmie substancji niedozwolonych. Również ono dało wynik pozytywny dla marihuany – wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Kierowca renault został przewieziony do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do dalszych badań. Natomiast zabezpieczony susz roślinny trafił do laboratorium kryminalistycznego. Dzisiaj (11 stycznia) mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora, który zastosował wobec niego policyjny dozór. 40-latek musi liczyć się z konsekwencjami związanymi z posiadaniem znacznej ilości narkotyków, prowadzeniem pojazdu pod ich wpływem oraz przekroczeniem dopuszczalnej prędkości podczas kierowania autem. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy.

CZYTAJ TAKŻE O ŚLEDZTWIE WS. MOSTU UNIWERSYTECKIEGO [KLIKNIJ TUTAJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments