Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pędził S5 pod Bydgoszczą aż 180 km/h. Był pijany!

Dodano: 30.10.2023 | 13:12

Na zdjęciu: Policja/zdj. ilustracyjne

Fot. KGP

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” podczas patrolu drogi ekspresowej S5 na wysokości Lisiego Ogona namierzyli 53-latka jadącego seatem aż 179 km/h; dodajmy, że dopuszczalna prędkość na „ekspresówce” to 120 km/h. Na dodatek okazało się, że był pijany.

Policjanci ruchu drogowego z bydgoskiej grupy Speed, w miniony piątek (27.10.) pełnili służbę na trasie S5 w okolicy miejscowości Lisi Ogon. – Około 8:30 ich uwagę zwrócił kierujący seatem, który wyprzedzał innych kierowców i kontynuował jazdę z dużą prędkością. Chwilę później patrol zmierzył prędkość, z jaką poruszał się seat. Było to 179 km/h przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KMP w Bydgoszczy.

53-latek kierujący seatem został zatrzymany do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie, jakiego się dopuścił. Przeprowadzona kontrola jego stanu trzeźwości wykazała 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.


CZYTAJ TAKŻE: Wszystkich Świętych. Zmiany w ruchu na bydgoskich ulicach


Ponadto sprawdzenie przez policjantów danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że pod koniec lutego bieżącego roku mieszkaniec powiatu bydgoskiego był już karany mandatem karnym za przekroczenie prędkości. To oznacza, że tym razem za to wykroczenie będzie odpowiadał w recydywie – uzupełnia Kowalska.

Teraz sprawą zajmie się sąd, który oceni postępowanie kierowcy zarówno pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, jak i przekroczenia prędkości podczas jazdy drogą S5.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments