Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Perspektywy 2017: „Elektronik” najlepszy w Polsce. Jak wypadły inne bydgoskie szkoły?

Dodano: 10.01.2017 | 16:07

Miesięcznik „Perspektywy” już po raz 19. przygotował Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.

Na zdjęciu: Siedziba Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy znajduje się przy ulicy M. Karłowicza 20.

Fot. archiwum

W nocy z poniedziałku na wtorek ogłoszono wyniku Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017. Sprawdziliśmy, jak w zestawieniu najlepszych techników oraz na liście najlepszych liceów wypadły placówki działające na terenie Bydgoszczy

Kapituła rankingu uznała, że najlepszym technikum w Polsce jest bydgoski „Elektronik”! Technikum Elektroniczne, wchodzące  w skład Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy od kilku lat plasowało się na wysokiej pozycji, a teraz zajęło miejsce lidera. – Długo pracowaliśmy na markę szkoły. Składały się na nią sukcesy w olimpiadach, bardzo dobre wyniki egzaminów maturalnych i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Tegoroczna lokata to nasz wspólny sukces. Pracowali na nią uczniowie, absolwenci, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wierzymy, że stanie się on inspiracją dla obecnych uczniów. Liczymy szczególnie na tegorocznych maturzystów i uczniów startujących w olimpiadach i konkursach. Wspólnie budujemy jakość i markę naszej szkoły – mówią pracownicy placówki.

W Ogólnopolskim Rankingu Techników 2017 oceniono 299 szkół znajdujących się na terenie całego kraju. Instytucje działające na terenie Bydgoszczy wypadły w tym zestawieniu całkiem dobrze. Pięć szkół uzyskało tytuł złotej szkoły, a jedna placówka została określona jako srebrna. Wszystkie szkoły zajęły lepsze pozycje niż w ubiegłym roku. W porównaniu do 2016 roku, największy wzrost odnotowało Technikum Budowlane w ZS Budowlanych. Ta szkoła rok temu uplasowała się na 246 pozycji, a w tym roku zajęła 55 miejsce. Znacznie lepiej oceniono również Technikum w ZS Chemicznych im. I. Łukasiewicza, które teraz jest na 40 pozycji, a rok temu było na 121. Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Gastronomicznych awansowało z miejsca 53 na 24, Technikum Ekonomiczne nr 1 w ZSE-A z 87 na 63, a Technikum Odzieżowo-Handlowe w ZS Handlowych zajęło 196 miejsce, chociaż w zeszłym roku nie uwzględniono go w zestawieniu.

W rankingu techników 2017 funkcjonujących na terenie kujawsko-pomorskiego podium opanowały trzy bydgoskie szkoły: Technikum Elektroniczne w ZSE, Technikum Hotelarskie w ZS Gastronomicznych oraz Technikum w ZS Chemicznych. Inaczej jest w przypadku liceów, gdzie w czołówce szkół w województwie w gronie liderów (na drugim miejscu) znalazła się tylko jedna bydgoska placówka: VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

To właśnie VI LO w Bydgoszczy okazało się liderem wśród bydgoskich ogólniaków. W Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2017 ta jednostka uplasowała się na 17 miejscu. W 2016 roku była na 27 pozycji. Tak, jak w ubiegłym roku, VI LO jako jedyne liceum w Bydgoszczy może pochwalić się tytułem złotej szkoły. W grupie pięciuset ocenianych liceów ogólnokształcących znalazło się jeszcze pięć bydgoskich szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida – 162 miejsce, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego – 209 miejsce,  II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika – 233 miejsce, IV LO im. Kazimierza Wielkiego – 442 miejsce oraz VII LO im. Janusza Kusocińskiego – 468 miejsce.