Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPESA Bydgoszcz ma nowego prezesa. „Spółka nadal wymaga działań naprawczych”
krzysztof_zdziarski_prezes_PESA_Bydgoszcz_mat_prasowe
08.01.2020 | 15:25

PESA Bydgoszcz ma nowego prezesa. „Spółka nadal wymaga działań naprawczych”

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Krzysztof Zdziarski z Pesą związany jest od połowy ubiegłego roku. Dotąd był wiceprezesem ds. operacyjnych. Od środy jest prezesem spółki.

Fot. PESA Bydgoszcz

Krzysztof Zdziarski został powołany na stanowisko prezesa spółki PESA Bydgoszcz. Dotychczasowy wiceprezes ds. operacyjnych zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Sędzikowskiego.

Decyzję o zmianie na fotelu prezesa podjęła w środę rada nadzorcza spółki, której właścicielem jest od półtora roku Polski Fundusz Rozwoju. Sędzikowski prezesem Pesy był jeszcze przed zmianami właścicielskimi – kierował bydgoskim producentem pojazdów szynowych od stycznia 2018 roku. Z kolei Zdziarski stanowisko wiceprezesa piastował od lipca zeszłego roku.

Powodów zmiany nie podano wprost, ale z wypowiedzi Adama Brulińskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Pesy wynika, że głównym zadaniem Zdziarskiego ma być kontynuacja działań restrukturyzacyjnych. – Mimo podjętych działań spółka wciąż znajduje się w sytuacji wymagającej intensywnych działań naprawczych – wskazuje Bruliński. I dodaje, że jeszcze w pierwszym kwartale tego roku spółka ma zaprezentować nową strategię. – Ufam, że nowe kierownictwo, wspólnie z właścicielem, umożliwią firmie dalsze funkcjonowanie i wyjście na prostą – podkreśla szef rady nadzorczej Pesy.

Sam Zdziarski przypomina z kolei, że spółka właśnie zakończyła pierwszy pełny rok pod skrzydłami nowego inwestora. A celem na rok 2020 jest „osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego w 2020 roku” i „umacnianie pozycji Pesy jako największego polskiego producenta taboru szynowego”. Wyzwania, które stoją przed bydgoską firmą, to „szeroko rozumiany rozwój technologiczny”, jak również poprawa w zakresie zarządzania.

Krzysztof Zdziarski przed przyjściem do Pesy pełnił w latach 2016-2019 funkcje kierownicze w czeskiej spółce Unipetrol. Wcześniej był związany także z Orlenem. W latach 1999-2006 był dyrektorem zarządzającym UPS Polska. Wcześniej związany był z firmami kanadyjskimi: Plastics Canada, Ipex czy Can-USA EMI. W komunikacie przekazanym mediom Pesa twierdzi, że nowy prezes jest „menedżerem z doświadczeniem w przebudowie i strategii rozwoju średnicy i dużych firm”. Zdziarski jest absolwentem Uniwersytety Warszawskiego.

Powołanie na stanowisko prezesa Zdziarskiego nie jest jedyną zmianą, która zaszła w zarządzie Pesy. Członkiem zarządu spółki odpowiedzialnym za finanse został Robert Tafiłowski, w ostatnim czasie dyrektor finansowy bydgoskiej marki odzieżowej Quiosque należącej do PBH SA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści