[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pesa wygrała zagraniczny przetarg. Dostarczy tramwaje do Estonii

Dodano: 14.04.2022 | 08:04

Na zdjęciu: Tak wygląda pojazd Twist, który Pesa dostarczy do stolicy Estonii, Tallinna.

Fot. PESA Bydgoszcz SA / wizualizacja

Bydgoska Pesa wygrała przetarg na dostawę nowych tramwajów dla stolicy Estonii, Tallina. – Będzie jeździło tam do dwudziestu trzech pojazdów Twist – słyszymy w firmie.

Przetarg na dostawę nowych pojazdów, operator Tallinna Linnatransport ogłosił w czerwcu 2021 r. Obejmował on zakup ośmiu sztuk niskopodłogowych tramwajów, z opcją dokupienia kolejnych piętnastu pojazdów. Swoje oferty w przetargu obok Pesy złożyły także CAF i Skoda. Ostatecznie, komisja przetargowa estońskiego operatora wybrała propozycję Pesy.

– Zaoferowaliśmy trzyczłonowy tramwaj z rodziny Twist o długości 28,56 metra, mogący przewieźć do trzystu pasażerów – mówi Piotr Mazurek z Pesy i precyzuje, że w pojeździe znajduje się sześćdziesiąt pięć miejsc siedzących. – Okres eksploatacji tramwajów jest określony na trzydzieści pięć lat. Prędkość konstrukcyjna to 80 km/h, eksploatacyjna – 50 km/h – dodaje.

Wartość kontraktu wynosi 52 miliony euro (podstawowe zamówienie + opcja). – Na skorzystanie z prawa opcji, zamawiający ma do szesnastu miesięcy – słyszymy w Pesie. Bydgoska firma zaoferowała w przetargu czterdzieści osiem miesięcy gwarancji na swoje pojazdy. – Dostawa niskopodłogowych tramwajów z zamówienia podstawowego rozpocznie się w trzecim kwartale 2024 roku – podkreśla Piotr Mazurek z Pesy.

Umowa między Pesą a estońskim operatorem zostanie zawarta w maju 2022 roku w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments