Pesa najlepsza w przetargu. Wyśle pociągi do Wielkopolski
Dodano: 14.04.2017 | 13:43Na zdjęciu: Pesa wygrała kolejny przetarg.
Fot. Pit1233/wikipedia (wolna licencja)
Powodzeniem Pesy zakończył się przetarg w Wielkopolsce. Bydgoski producent w ramach zamówienia wartego 238 mln zł brutto dostarczy dziesięć pojazdów.
W przetargu na dostarczenie pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych były złożono trzy oferty, lecz z powodu odwołania dotyczące SIWZ złożonego przez Stadlera otwarcie ofert nastąpiło 24 marca, ponad miesiąc po planowanym terminie.
CZYTAJ TAKŻE: Pesa podpisała kolejną umowę. Na prawie 100 milionów.
Pesa zgłosiła w przetargu Elfy2. Ich dostarczenie wyceniła na 238 milionów złotych, mieszcząc się w budżecie zamówienia wynoszącym 244,65 mln zł. Tuż przy granicy znalazł się za to Newag, który oczekiwał 244,63 mln, zaś najdroższy był Stadler (287, 82 mln). Pesa zaproponowała także najdłuższą, 96-miesięczną gwarancję. Reszta proponowała 60 miesięcy.
Cena stanowiła 60% punktacji. Długość okresu gwarancji i rozszerzonej rękojmi za wady na cały pojazd określono na 10%, a liczbę miejsc na 30%. Pesa otrzymała komplet punktów i jeśli nie będzie odwołań ze strony innych oferentów, to dojdzie do podpisania umowy.
- Opowiedz mi Bydgoszcz. Wyjątkowy projekt połączył różne pokolenia mieszkańców - 27 czerwca 2026
- Król strzelców w Zawiszy. Ważny transfer! - 26 czerwca 2026
- Gryf Sicienko zaczyna przypominać Zawiszę. Ogromne wzmocnienia! - 26 czerwca 2026














![Bydgoszczanie zobaczyli Pesę od środka [ZDJĘCIA] 18.04..2026 Bydgoszcz. ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodn](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/04/Eskapada_pesa_fot_Tomasz_Czachorowski-4-150x150.jpg)


