Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PESA dostarczy pociągi dla Kujaw i Pomorza? Jest jedyną firma, która złożyła ofertę

Dodano: 25.07.2023 | 13:14

Na zdjęciu: PESA chce dostarczyć nowe składy dla Kujaw i Pomorza.

Fot. Szymon Fiałkowski

Tylko PESA chce wyprodukować nowe elektryczne zespoły trakcyjne dla województwa kujawsko-pomorskiego. Jej oferta jest jednak o 10 milionów większa od zakładanego budżetu.

W marcu urząd marszałkowski ogłosił przetarg na dostawę „maksymalnie siedmiu” nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniem usług serwisowych w okresie 96 miesięcy od daty przekazania każdego elektrycznego zespołu trakcyjnego. Zamówienie podstawowe obejmuje dostawę jednego EZT, ale samorząd województwa będzie miał prawo opcji do zakupu najpierw kolejnej jednej sztuki, a następnie maksymalnie pięciu następnych składów.

Marszałek skorzysta z pierwszego prawa opcji w sytuacji, gdy cena najkorzystniejszej oferty za dostawę dwóch (jednego w ramach zamówienia podstawowego oraz jednego w ramach prawa opcji) nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych nie przekroczy wysokości środków z Rządowego Funduszu Polski Ład. Przypomnijmy, że samorząd województwa otrzymał 65 milionów złotych rządowej dotacji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: PESA podsumowała dotychczasowe działania z PKP Intercity. „Cieszy mnie ta współpraca” [ZDJĘCIA]

Dziś (25 lipca) dowiedzieliśmy się, że do przetargu zgłosiła się tylko bydgoska PESA. Jej oferta za dostarczenie jednego składu wynosi 46 milionów złotych; budżet marszałka na to zadanie określono na 36 milionów. Jakie będą dalsze losy postępowania? Dowiemy się w najbliższych tygodniach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
10 miesięcy temu

Niech zgadne beda obslugiwac połączenia z Torunia ?

Jan
Jan
10 miesięcy temu

A kiedy samorząd zakupi pociągi na linie spalinowe? Przecież na liniach takich jak Bydgoszcz-Tuchola-Chojnice, Torun-Chełmża-Grudziądz ruch tez jest spory. A jest jeszcze kilk innych tras gdzie kursuje mniej pasażerów.

Rysio
Rysio
10 miesięcy temu

Janek pessa chwali się lokomotywami wodorowymi
Trzeba napisać list do marszałka by taką zakupił z naszych pieniędzy ???? i przy okazji ładne też wagoniki to może zniżkę dostaną od pessy w kwocie wyższej o 30% ????