Bydgoszcz
20C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 20 • L 20
17C
Czw
14C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPESA z czterema nagrodami!
pesa_nagrody
23.10.2015 | 11:36

PESA z czterema nagrodami!

Bydgoska firma otrzymała nagrody na dwóch różnych uroczystościach.

Na zdjęciu: Dr Bartosz Piotrowski z nagrodami

Fot. nadesłane

Aż cztery wyróżnienia w czasie dwóch uroczystości otrzymała w czwartek PESA. – Te nagrody to sukces naszych projektantów, konstruktorów, managerów, ale przede wszystkim prawie 4 tysięcy pracowników firmy – mówił prezes Tomasz Zaboklicki.

Dwie nagrody w konkursie „Dobry Wzór” Instytutu Wzornictwa Przemysłowego otrzymał Krakowiak wyprodukowany dla dawnej stolicy Polski. Niskopodłogowy tramwaj otrzymał nagrodę główną w kategorii Sfera publiczna i Nagrodę Specjalną Ministra Gospodarki. Tego samego dnia PESA została wyróżniona także w plebiscycie „Klub Eksportera Rzeczpospolitej” i zajęła pierwsze miejsce jako Stabilny Lider Eksportu i trzecie w kategorii ”Najdynamiczniejsze wejście na rynek”. – Od lat staramy się udowodnić, że polskie firmy mają ogromny potencjał, że możemy konkurować z największymi na globalnych rynkach oferując innowacyjne, technologicznie wysoko zaawansowane i projektowane przez polskich inżynierów produkty. Takie właśnie są produkowane przez PESA pojazdy szynowe – mówił o przyznaniu nagród prezes Tomasz Zaboklicki.

Warto dodać, że to kolejne nagrody przyznane zespołowi designerów bydgoskiej firmy kierowanemu przez dr Bartosza Piotrowskiego. Wcześniej wyróżnienia otrzymały także pociąg spalinowy 218Mc i lokomotywa Gama Marathon. Krakowiak to niskopodłogowy tramwaj zaprojektowany specjalnie dla Krakowa. Ma 43 metry, co daje mu tytuł najdłuższego tramwaju w kraju. Może przewieźć około 300 pasażerów i jest wyposażony w klimatyzację, monitoring, automaty biletowe oraz stoliki z gniazdkami 220V i portami USB. Kraków zamówił 46 takich pojazdów, które zostaną dostarczone do końca roku.

 

Powiązane treści