Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 21 • L 17
26C
Wt
27C
Sr
26C
Czw
22C
Pt
20C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPESA zaprezentowała nowy pojazd. Robi wrażenie!
Elf 2 Pesa
17.05.2016 | 23:27

PESA zaprezentowała nowy pojazd. Robi wrażenie!

Elektryczny, niskopodłogowy, komfortowy, a dodatkowo z odświeżonym designem - tak prezentuje się nowy Elf!

Na zdjęciu: Nowy projekt robi wrażenie

Fot. PESA SA

Przekroczenie progu 15 tysięcy fanów na Facebooku to dla PRowców bydgoskiego producenta taboru szynowego doskonała okazja do zaprezentowania wcześniej nie upublicznianego projektu – Elfa 2.

Gdzie odświeżone Elfy pojawią się na torach? Istnieje duża szansa, że zobaczymy je w województwie łódzkim, które ogłosiło zamówienie na 14 pojazdów tego typu. Pierwotnie PESA nie została dopuszczona do postępowania, ale dzisiejsza decyzja Krajowej Izby Odwoławczej otwiera jej drogę do walki o kolejne zamówienie.

KLIKNIJ TUTAJ I POLUB PESA SA NA FACEBOOKU

Więcej o Elfach:

Elf (ElectricLowFloor) to elektryczny, niskopodłogowy, komfortowy, bezpieczny pojazd dedykowany w różnych wersjach przewozom regionalnym, międzyregionalnym i aglomeracyjnym. Rodzina Elfów może być konfigurowana w składy od 2 do 8 członów i łączyć się ze sobą w trakcji wielokrotnej. Platforma pojazdów może być zasilana różnym napięciem – DC 1,5 kV/3 kV i AC 15kV/25kV.

Drzwi pojazdu znajdujące się w strefie podłogi na wysokości 760 mm, zapewniają obsługę peronów w zakresie 300-960 mm, a za pomocą wysuwanego stopnia również peronów niższych. Zaletą modułowej zabudowy Elfa jest możliwość aranżacji przestrzeni wielofunkcyjnych – m.in. dla dzieci, do przewozu rowerów, większego bagażu, kącika barowego, zabudowy maszyn wendingowych, biletomatów itp.

Innowacyjna konstrukcja pojazdów z rodziny Elf pozwala także na ich rozbudowę o kolejne człony do maksymalnej ośmioczłonowej wersji.


Powiązane treści