Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 14 • L 12
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaKomunikacjaPetycja mieszkańców do wójta gminy Białe Błota. Chodzi o zły stan dróg
Łochowice_JS (9)
10.07.2019 | 01:10

Petycja mieszkańców do wójta gminy Białe Błota. Chodzi o zły stan dróg

Na zdjęciu: Tak wygląda stan niektórych dróg w Łochowicach.

Fot. Jakub Soboczyński

Mieszkańcy Łochowic mają dość obecnego kształtu dróg. Wystosowali w tej sprawie petycję do wójta gminy Białe Błota Dariusza Fundatora.

W petycji domagają się oni natychmiastowej poprawy jakości dróg. Chcą, by zostały one jak najszybciej pokryte warstwą asfaltu, aby przerwać koszmar jeżdżenia oraz wdychania kurzu, jakich mieszkańców uraczono po – jak określili – rzekomym utwardzeniu.

Mieszkańcy Łochowic podczas spotkań z ówczesnymi włodarzami gminy byli zapewniani, że drogi będą utwardzane nowym sposobem i miały wyglądać zupełnie inaczej, niż jest to obecnie. – Drogi po utwardzeniu stały się jeszcze gorsze niż wcześniej – piszą w petycji. Argumentują, że zamiast szlaki wydobywa się kurz z betonu lub innej substancji, co utrudnia im życie.

Inny argument, jaki podniesiono w petycji, to brak zamontowania progów zwalniających. Mieszkańcy zwracają uwagę, że kierowcy jeżdżą zdecydowanie za szybko, a taka sytuacja jest m.in. na ulicy, która prowadzi do przedszkola.

Na zakończenie swojego pisma wnieśli o natychmiastowe pokrycie ulic asfaltem i zamontowanie progów zwalniających.

Do tematu wrócimy.

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PiotrWojtekTomekArturjuzew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
juzew
Gość
juzew

Taki stan dróg w gminie Białe Błota nie dotyczy jedynie Łochowic ale również Łochowa. Białe Błota już niemal są całe w kostce ale co tam reszta miejscowości. Najlepiej gdyby Łochowo i Łochowice odłączyły się od Biały Błot i powstała nowa gmina.

Artur
Gość
Artur

Może ktoś w końcu wyjaśni mieszkańcom, że to nie wójt gminy ustala w jakiej kolejności są utwardzane drogi w gminie. Na co są wydatkowane pieniądze ustala Rada Gminy, w skład której wchodzi między innymi Jacek Grzywacz mieszkaniec Łochowic.
Petycja powinna być bardziej skierowana do Rady Gminy, która niestety działa w kontrze do wójta.
Osobny problem to brak środków wynikający z błędnie działającej Rady Gminy poprzednich kadencji, która na ironię losu składem pokrywa się z obecną w dużej części. Taka spychologia winowajców szukająca w osobie wójta kozła ofiarnego…

Tomek
Gość
Tomek

Wiecznie tylko Łochowo Łochowice, Białe Błota a może tak ktoś by się zainteresował Cielem nawet nie ma chodnika wzdłuż ulicy osiedle ulica pogodna wczasowa to też drogi nie utwardzone

Wojtek
Gość
Wojtek

To ja jeszcze dodam coś od siebie bo ciągle się słyszy Łochowo Łochowice a co z resztą? Z Przyłekami i Zielonką? Mi już nie chodzi o te drogi bo wiadomo są miejsca ważne i ważniejsze, ale nie zapomnę przed wyborami gdy wjeżdżało się do Przykłęk widniał wielki baner „wybuduję chodniki w całej gminie” Dariusz Fundator. Trochę cię nie winię panie wójcie bo tak jak pana zrobiła ta pseudo rada to nie życzę nikomu. Gnojstwo i tyle, tak jak widziałem wypowiedział się przedmówca. Jednakże panie Wójcie proszę pamiętać że jak będą kolejne wybory to wypomnimy te chodniki. Zapraszam pseudo radę jak… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

Jakie są wymagania aby powołać nową gminę?

Powiązane treści