Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiąta edycja Wody Bydgoskiej za nami! Do Brdy wskoczyło niemal pół tysiąca uczestników [ZDJĘCIA]
Woda Bydgoska
15.08.2018 | 18:01

Piąta edycja Wody Bydgoskiej za nami! Do Brdy wskoczyło niemal pół tysiąca uczestników [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Fun SwimRun to połączenie pływania w Brdzie z biegiem. Z niemal 6-kilometrowym dystansem zmierzyło się niemal pięćdziesięciu śmiałków.

Fot. Stanisław Gazda

Z trzema dystansami stricte pływackimi oraz jednym w dwuboju zmagali się w środę przez kilka godzin uczestnicy Wody Bydgoskiej. Większość zwycięskich laurów trafiła do zawodników z Bydgoszczy oraz Olsztyna.

Podobnie jak w ubiegłym roku pływacy mieli do wyboru trzy dystanse – 650, 1600 oraz 2800 metrów. Ponadto, organizatorzy ponowili propozycję udziału w rywalizacji Fun SwimRun, która wymagała od zawodników przepłynięcia około dwóch kilometrów, przebiegnięcia – ponad trzech, a w dodatku zmierzenia się z czekającymi na trasie wiodącej aż do hali Łuczniczka przeszkodami. Start i metę we wszystkich przypadkach przewidziano na Wyspie Młyńskiej.

Klasą dla siebie podczas piątej edycji Wody Bydgoskiej okazał się Krzysztof Pielowicz z Olsztyna reprezentujący klub Prywatny Folwark Grabysy. Nie tylko bowiem okazał się bezkonkurencyjny w Fun SwimRunie, ale później przystąpił do zmagań na najdłuższym pływackim dystansie, ponownie zwyciężając! Wspomniany Fun SwimRun wśród pań zwyciężyła jego krajanka Paulina Krawczyk, a na dystansie 2800 metrów – koleżanka klubowa Pielowicza Justyna Burska (obie były szóste w kategorii open). Krótsze dystanse padły z kolei głównie łupem bydgoszczan – rywalizację na 650 metrów wygrał Łukasz Grabowicz (czwarta, ale najlepsza w gronie kobiet była Karolina Wolska), a na 1600 metrów – Kacper Szczepański, za którego plecami uplasowała się Wiktoria Rutkowska z Torunia (choć reprezentująca barwy MUKS Piętnastka Bydgoszcz).

Przez większą część zawodów organizatorom dopisywała pogoda, co – w połączeniu ze świętem i dniem wolnym – spowodowało, że na bulwarach nad Brdą oraz na samej Wyspie Młyńskiej pojawiła się spora grupa kibiców. Transmisję na żywo z przebiegu zawodów można było śledzić również w internecie.

Na najlepszych zawodników Wody Bydgoskiej czekały nagrody pieniężne, a wszyscy, którzy zameldowali się na mecie, otrzymali pamiątkowe medale.


Powiązane treści