Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPięć pojemników zamiast trzech. Od początku listopada nowe zasady segregacji śmieci na Górnym Tarasie Bydgoszczy
28.10.2019 | 11:32

Pięć pojemników zamiast trzech. Od początku listopada nowe zasady segregacji śmieci na Górnym Tarasie Bydgoszczy

Na zdjęciu: Do żółtych pojemników będziemy wkrótce wrzucać tylko metal i plastik. Papier trafi do nowych, niebieskich pojemników.

Fot. Szymon Fiałkowski

W przyszłym roku wprowadzone zostaną zmiany w segregacji odpadów. Zanim to nastąpi nowe zasady zostaną pilotażowo wprowadzone na Górnym Tarasie Bydgoszczy.

Zgodnie z nowymi zasadami odpady będą segregowane do pięciu pojemniku. Nie zmieni się segregacja plastików i metali, które trafią do pojemnika żółtego, szkło do pojemnika zielonego, a odpady zmieszane do pojemnika szarego. Nowością będzie pojemnik niebieski, do którego trafi papier i makulatura. Do pojemnika brązowego wyrzucać będziemy odpady biodegradowalne – kuchenne pochodzenia roślinnego. Należy pamiętać, by nie wyrzucać bioodpadów razem z workami.

Zmiany będą obowiązywać od 1 stycznia, ale już za kilka dni – od 1 listopada – zostaną próbnie wprowadzone na Szwederowie, Górzyskowie, Glinach-Rupienicy, Wyżynach oraz Wzgórzu Wolności. Pilotaż nie włynie na wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi i nie wymaga składania nowej deklaracji. Odbiór odpadów będzie się odbywać według harmonogramu dostępnego na stronie www.czystabydgoszcz.pl.

csm_jak_segregowac__a86f81aca8

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Helena
Helena
1 rok temu

Jak będzie to wyglądało w zabudowaniach jednorodzinnych? Nie wyobrażam sobie tego,że w miejsce kwiatów otoczę nieruchomosć pojemnikami na śmieci,ktore będą opróżnianie raz w miesiącu ,lub co dwa tygodnie🙁
Pozwolę sobie wnioskować o małe pojemniki,które będą wywożone przynajmniej dwa razy w tygodniu.
My mieszkańcy mamy swój wkład pracy
SEGREGUJEMY!

Piotr
Piotr
1 rok temu

A w budynkach wielorodzinnych to będą jaja!!!!!

Gaz
Gaz
1 rok temu

Odbierać będzie jak zawsze jedna śmieciarka ….

Powiązane treści