Bydgoszcz
9C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 7km/h SE
H 9 • L 9
9C
Nd
3C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPięć pytań posła Latosa. O dane dotyczące wydatków urzędu marszałkowskiego
Tomasz Latos Bydgoszcz
13.03.2018 | 13:49

Pięć pytań posła Latosa. O dane dotyczące wydatków urzędu marszałkowskiego

Poseł PiS zadał marszałkowi Całbeckiemu pięć pytań.

Na zdjęciu: Poseł PiS Tomasz Latos podczas konferencji prasowej w bydgoskim biurze partii.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoski poseł PiS Tomasz Latos składa pięć pytań do marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Dotyczą one wydatków urzędu marszałkowskiego. 

 Transparentność jest potrzebna – mówił na początku konferencji prasowej poseł Latos. Skierował on pismo do marszałka Piotra Całbeckiego (PO), w którym zadał pięć pytań. Dotyczą one krajowych i zagranicznych podróży służbowych marszałka, członków Zarządu Województwa i pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Posła interesuje wysokość premii dla pracowników, marszałka i zarządu, a także wydatki na reklamę i promocję urzędu i województwa, czy liczbę samochodów, które są na stanie urzędu marszałkowskiego. Przedstawiciel PiS chciałby również uzyskać informacje, jak wielu pracowników jest zatrudnionych obecnie w urzędzie oraz ilu ich pracowało w okresie 2008-2017, a także ile i jakie płatności były dokonywane przy wykorzystywaniu służbowych kart płatniczych.

Ta informacja jest niezbędna na temat kosztów, jakie generuje obecna władza w województwie – dodaje Tomasz Latos. Z podobnymi pytaniami mają się zwrócić radni PiS między innymi do prezydentów Bydgoszczy Rafała Bruskiego, czy Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Poseł Latos przyznaje, że nie wyklucza stawiania kolejnych pytań do przedstawicieli urzędu. – Jeśli marszałek nie będzie przekazywał informacji, to poinformuję o braku współpracy – deklaruje Latos. Przyznaje, że warto zapytać marszałka Całbeckiego o gospodarność, jak chodzi o inne wydatki. – Pan marszałek na parę miesięcy przed wyborami powinien jasno powiedzieć, jak wygląda sytuacja finansowa – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości.


Powiązane treści