Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 0 • L -1
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjePięć samorządów z województwa otrzymało dofinansowanie. Będą realizować zadania związane z bezpieczeństwem pieszych
Przejście dla pieszych
25.07.2020 | 06:00

Pięć samorządów z województwa otrzymało dofinansowanie. Będą realizować zadania związane z bezpieczeństwem pieszych

O rozstrzygnięciu konkursu poinformował Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki.

Na zdjęciu: W ramach programu "Razem Bezpiecznej", pięć samorządów z naszego województwa otrzymało dofinansowanie na realizację projektów związanych z bezpieczeństwem pieszych.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował o rozstrzygnięciu tegorocznego naboru wniosków w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Do samorządowców z naszego regionu trafi kwota 425 tysięcy złotych. – Maksymalna kwota jednego projektu wyniosła 100 tysięcy złotych – mówi rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól. W ramach programu „Razem Bezpieczniej 2018-2020”, resort spraw wewnętrznych i administracji zabezpieczyło kwotę 6 milionów zł.

W całym kraju wyłoniono 68 zwycięskich projektów. Maksymalną kwotę – 100 tysięcy zł otrzymały: Gmina Nakło nad Notecią na realizację projektu „Nakło nad Notecią miastem bezpiecznych przejść dla pieszych”, Urząd Miasta Wąbrzeźno na projekt „Bezpieczne Wąbrzeźno – bezpieczny pieszy” i Urząd Miasta Chełmno, który realizować będzie zadanie „Widoczny pieszy na terenie miasta Chełmno”.

Dofinansowanie otrzymały również urząd w Mogilnie – 80 tysięcy złotych na projekt „Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie miasta Mogilno” i gmina Jeżewo – 45 tys. zł na „Bezpieczne przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej na ul. Głównej w Jeżewie”.

Program „Razem Bezpiecznej” jest dedykowany samorządom w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. – Przyczynia się także do wzrostu poziomu wiedzy mieszkańców gmin. Aktywizuje społeczności lokalne, będące odpowiedzialne za poprawę bezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości i aspołecznych zachowań – kończy rzecznik urzędu wojewódzkiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści