Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 12 • L 11
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
9C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoPolitykaPierwsi kandydaci zarejestrowani. Kto powalczy o władzę w miastach powiatu?
ProNatura_Spalarnia_Podpisanie_Bruski_Napierała_SF
20.09.2018 | 09:42

Pierwsi kandydaci zarejestrowani. Kto powalczy o władzę w miastach powiatu?

Rejestracja kandydatów ubiegających się o stanowisko wójta, burmistrza lub prezydenta upływa w środę, 26 września.

Na zdjęciu: Burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała (z lewej, na zdjęciu z prezydentem Bydgoszczy podczas podpisania umowy o współpracy dotyczącej przetwarzania odpadów komunalnych w ProNaturze), będzie ubiegał się o kolejną kadencję na stanowisku burmistrza miasta i gminy Nakło nad Notecią.

Fot. Szymon Fiałkowski

Część kart została odkryta. Wiemy już, kto ma zamiar powalczyć o władzę w miastach powiatu nakielskiego w najbliższych wyborach samorządowych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wyborcze rozdanie w Szubinie. Piątka kandydatów wystartuje w boju o władzę w gminie

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej przedstawiono już listę pierwszych kandydatów, którzy zarejestrowali się w wyborczym wyścigu. Przypomnijmy, że kandydatury można rejestrować do najbliższej środy (26 września).

W Nakle nad Notecią o reelekcję zamierza ubiegać się obecny włodarz miasta i gminy Sławomir Napierała. Wystartuje on z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Nakła, ale we wtorek poparcia Napierale udzieliło także Prawo i Sprawiedliwość. Póki co, nie ma jeszcze zarejestrowanej żadnej kandydatury w Mroczy, ale nie jest tajemnicą, że w wyborczym wyścigu ponownie wystartuje zarządzający gminą burmistrz Leszek Klesiński, któremu również poparcie udzieliła Zjednoczona Prawica.

Ciekawa może być za to sytuacja w Kcyni. W jednej z trzech najbardziej zadłużonych gmin w kraju, chęć startu zadeklarował już Tomasz Szczepaniak, który w przeszłości pełnił już tę funkcję. O kolejną kadencję ma zamiar powalczyć obecnie rządzący gminą Marek Szaruga.

Trzech kandydatów za to wystartuje w wyborach w Sadkach. O stanowisko wójta gminy ubiegać się będą: Dariusz Gryniewicz (obecny wójt), Paweł Kominiak i Henryk Paulus.


Powiązane treści