87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPierwsza połowa dla Chemika, druga dla Zawiszy. „Niebiesko-Czarni” górą w derbach Bydgoszczy
Oskar Furst
24.04.2021 | 18:52

Na zdjęciu: W sobotnim meczu derbowym Zawisza Bydgoszcz grał z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz wygrali w derbowym meczu z Chemikiem Moderatorem. O zwycięstwie niebiesko-czarnych zadecydował pierwszy kwadrans drugiej połowy.

Chemik Moderator wystąpił bez Maksyma Adamenko i Szymona Maziarza, którzy w meczu z Pogonią Mogilno obejrzeli żółte kartki i byli zmuszeni do pauzy. Zastąpili ich 18-latkowie – Szymon Skorupa i Oskar Chęś. W Zawiszy na ławce zasiedli za to Kamil Żylski i Tomasz Żyliński.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla przyjezdnych, którzy już w 6. minucie przeprowadzili ładną akcję prawą stroną boiska. Dograną przed bramkę piłkę uderzył… Tomasz Prejs, zdobywając bramkę samobójczą.

Zawiszanie długo nie mogli przedostać się pod bramkę Chemika, a rywale co jakiś czas odpowiadali groźnymi akcjami. Daniel Włosiński i Kamil Serafin uderzali w boczną siatkę, a strzał Adama Kacprzaka obronił Michał Oczkowski. Wśród niebiesko-czarnych najgroźniejszy był Wojciech Mielcarek. Po jego strzale z rzutu wolnego z 18 metra dobrze jednak interweniował Oskar Klon, a uderzenie po kontrataku było minimalnie niecelne. Blisko był też Jay Jaskólski, jednak z bliska strzelił niecelnie.

Na II połowę na boisku pojawili się Żylski i Żyliński. Zanim jednak zdołali zagrozić bramce Klona, powinno być 2:0. Patryk Perliński uciekł obrońcom, dograł przed bramkę do Macieja Kota, a ten w fantastycznej sytuacji przestrzelił. Później jednak Zawisza dopiął swego. Najpierw szczęśliwie po uderzeniu Kamila Żylskiego piłka odbiła się od nogi Tomasza Żylińskiego i było 1:1. Chwilę później chemicy popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki i Zawisza prowadził już 2:1.

W kolejnych minutach chemicy atakowali, ale nie potrafili skierować piłki do bramki. Groźnie było po rzucie rożnym, ale wówczas uderzenie okazało się minimalnie niecelne. Szansę miał też Lipkowski, jednak jego strzał minął bramkę strzeżoną przez Oczkowskiego. W 83. minucie raz jeszcze urwał się Żylski i ustalił wynik meczu na 3:1.