Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaPolitykaPierwsza sesja nowej kadencji w Białych Błotach. Radni złożyli przysięgę
23.11.2018 | 14:52

Pierwsza sesja nowej kadencji w Białych Błotach. Radni złożyli przysięgę

Sesja odbyła się w piątkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Podczas piątkowej sesji, radni złożyli ślubowanie.

Fot. Szymon Fiałkowski

W piątek odbyła się pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Gminy Białe Błota.

Z 21 radnych ślubowanie złożyło 20 z nich. Na następnej sesji złoży je Jacek Krzyżanowski. – Nie otrzymał jeszcze zaświadczenia o wyborze na mandat radnego – tłumaczył Bronisław Balcerowski, który poprowadził obrady, jako najstarszy stażem radny. Sporo pracy miała wybrana komisja skrutacyjna, na czele której stanął Łukasz Wyszomirski, a członkami zostali Sławomir Ruge i Zbigniew Moroz.

Podczas piątkowej sesji wybrano nowego przewodniczącego, którym został wspomniany już Balcerowski, który w tajnym głosowaniu otrzymał szesnaście głosów. – To zawsze jest jakaś mobilizacja – powiedział i podziękował radnym za zaufanie. – Swój mandat i funkcję przewodniczącego rady będę sprawował dla dobra naszej gminy – zapewnił. Na wiceprzewodniczącą rady wybrana została Maria Wolsztyńska. Drugim kandydatem na to stanowisko był Sławomir Ossowski, ale ten przed głosowaniem nie wyraził zgody.

Na inauguracyjnej sesji ślubowanie złożył także nowy wójt gminy Dariusz Fundator. Podczas sesji, zwycięstwa w wyborach pogratulowała mu konkurentka Magdalena Maison. Fundator powtórzył, że chce współpracy ze wszystkimi dla dobra gminy Białe Błota. – Należą się podziękowania mieszkańcom gminy. Za udział w wyborach i dokonanie mądrych wyborów. Przed wami siedzi tak dobra rada – mówił. – Liczę na naszą wzajemną współpracę, wykazuję dobrą wolę przy współpracy przy dobrych inicjatywach na rzecz naszej gminy – zapewnił. Przyznał, że to od postawy i działania radnych zależeć będzie to, w jakim miejscu będzie gmina za pięć lat. – Deklaruję, że zrobię wszystko, aby z gminy nie trzeba było się wstydzić, tylko się nią chwalić w najbliższej pięciolatce – dodał Fundator.


Powiązane treści