Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 0 • L -1
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPierwsze decyzje kadrowe w Zawiszy. Dwóch graczy żegna się z klubem
23-11-2019_ piłka nożna, IV liga kujawsko-pomorska_ Budowlany KS Bydgoszcz - SP Zawisza Bydgoszcz - SF (3)
12.01.2020 | 18:31

Pierwsze decyzje kadrowe w Zawiszy. Dwóch graczy żegna się z klubem

Na zdjęciu: Zawisza przeprowadził pierwsze ruchy kadrowe.

Fot. Szymon Fiałkowski

Adam Wiśniewski i Michał Żurowski nie będą w rundzie wiosennej reprezentować barw Zawiszy Bydgoszcz – poinformował klub.

Władze „Niebiesko-Czarnych” podjęły pierwsze decyzje kadrowe przed wznowieniem rozgrywek. Jak poinformował klub, wiosną nie zagrają w nim dwaj pomocnicy: Adam Wiśniewski i Michał Żurowski. 33-letni Wiśniewski występował w czwartoligowym Zawiszy w latach 2004-2008; następnie dołączył do drużyny, która rozpoczęła rozgrywki od klasy B w 2016 roku. W rundzie jesiennej trwającego sezonu zaliczył udział w 15 meczach.

Michał Żurowski trafił do klubu na początku 2019 roku – podobnie jak Wiśniewski już wcześniej reprezentował bydgoski zespół. Poza grą w drużynie, która ostatecznie awansowała do IV ligi, „Żuro” pełnił też funkcję koordynatora Zawiszy ds. szkolenia. Jesienią 28-latek był podstawowym graczem zespołu – wystąpił w 16 meczach i strzelił dwie bramki.

Runda jesienna dla Zawiszy nie była udana. Sześć zwycięstw, trzy remisy i dziewięć porażek – to bilans „niebiesko-czarnych” w pierwszej części czwartoligowego sezonu. W tabeli Zawisza jest dopiero na trzynastym miejscu. Seria słabych wyników sprawiła, że w trakcie rundy jesiennej doszło do zmiany szkoleniowca. Jacka Łukomskiego (pozostał w klubie, teraz jest koordynatorem grup młodzieżowych) zastąpił Przemysław Dachtera. Klub planuje jednak dobrze przygotować się na wiosenną rywalizację – zespół rozegra dziewięć sparingów, także z zespołami grającymi w III lidze.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści