Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SSW
H 15 • L 12
20C
Nd
22C
Pon
16C
Wt
17C
Sr
14C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPierwsze informacje z dróg. Policja podsumowuje początek Akcji Znicz [ZDJĘCIA, WIDEO]
1-11-2019_ policja, akcja Znicz 2019 - KWP Bydgoszcz (5)
01.11.2019 | 23:36

Pierwsze informacje z dróg. Policja podsumowuje początek Akcji Znicz [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pierwsze informacje przedstawiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Policjanci kierowali ruchem przy największych nekropoliach w regionie oraz pilnowali porządku na ich terenie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Jak na razie spokojnie przebiega akcja Znicz 2019 w kujawsko-pomorskim. Pierwsze dane przedstawiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Policjanci wspierani m.in. przez strażników miejskich i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej pilnowali porządku na największych nekropoliach i kierowali ruchem, aby kierowcy mogli dojechać na cmentarze w regionie. Policyjna akcja rozpoczęła się w czwartek i potrwa do niedzielnego wieczora.

W piątkowe, wczesne popołudnie Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy przedstawiła pierwsze informacje odnośnie tego, jak wygląda sytuacja na drogach. – Ze wstępnych statystyk wynika, że w naszym regionie dotąd doszło do czterech wypadków, w których nikt nie zginął, a cztery osoby zostały ranne – mówi st. asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Te dane zostaną jednak zmodyfikowane, bowiem – jak już informowaliśmy – w piątek doszło do kilku groźnych wypadków, jak m.in. na DK62 w Pikutkowie czy na DW559 w Kamieniu Kotowym (pow. lipnowski) i w Wichrowicach. W tych trzech zdarzeniach poszkodowanych zostało piętnaście osób, które zabrano do szpitala.

Podano także dane odnośnie liczby pijanych kierowców. – W ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali jedenaście nietrzeźwych osób, które wsiadły za kierownicę po spożyciu alkoholu – dodaje st. asp. Duziak.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści