Bydgoszcz
5C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 4
8C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
9C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPierwszy przystanek wiedeński już działa. W planach zmiany na Gdańskiej [ZDJĘCIA]
4-09-2019_ Przystanek wiedeński - plac Teatralny Bydgoszcz - SF (6)
05.09.2019 | 08:58

Pierwszy przystanek wiedeński już działa. W planach zmiany na Gdańskiej [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Przystanek wiedeński w ciągu ul. Focha działa od poniedziałku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zakończyła się budowa pierwszego w Bydgoszczy przystanku wiedeńskiego. Dzięki wyniesionej jezdni pasażerowie będą łatwiej i bezpieczniej wsiadać do tramwajów na placu Teatralnym.

Odnowiony przystanek jest dostępny od poniedziałku. Podniesienie jezdni na prawym pasie ul. Focha w kierunku Jagiellońskiej pełni zarówno funkcję peronu ułatwiającego wsiadanie, jak i zwiększa bezpieczeństwo zmuszając kierowców do zredukowania prędkości. Nawierzchnia przystanku wykonana została z betonu asfaltowego, natomiast rampy najazdowe z dużej kostki kamiennej. Inwestycja pochłonęła pół miliona złotych i jest objęta 7-letnią gwarancją.

Podwyższony fragment nadal pełni funkcję jezdni, i gdy na przystanku nie ma tramwaju, samochody mogą nim przejeżdżać, więc pasażerowie, oczekując na przyjazd pojazdu komunikacji miejskiej, powinni przebywać na chodniku. Na jezdnię można wejść dopiero, gdy tramwaj zatrzyma się na przystanku. – Przypominamy, że w momencie gdy tramwaj znajduje się na przystanku, kierowcy mają zakaz wjazdu na wzniesienie. Powinni umożliwić wysiadanie i wsiadanie pasażerom komunikacji miejskiej – podkreślają pracownicy urzędu miasta. Z lewego pas ruchu ulicy Focha w kierunku ul. Jagiellońskiej mogą korzystać pojazdy, których szerokość nie przekracza dwóch metrów.

W ciągu ulicy Focha trwa się też wymiana nawierzchni na mostach Solidarności w kierunku ul. Jagiellońskiej. Ułożona została już ostatnia warstwa asfaltobetonu. Wykonywane będą jeszcze roboty przy dylatacjach i oznakowaniu poziomym.

Jeszcze w tym roku ma zostać wyłoniona firma, która zrealizuję budowę dróg rowerowych wzdłuż ul. Focha i Kruszwickiej. Ratusz chce zlecić także opracowanie koncepcji przebudowy wszystkich przystanków w jezdni zlokalizowanych na ul. Gdańskiej na odcinku od Jagiellońskiej do ul. Kamiennej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści