[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pierwszy taki sklep w Bydgoszczy! Znajdziesz w nim przysmaki ze wschodu

Dodano: 13.12.2021 | 10:37

Na zdjęciu: W ofercie sklepu przy ul. Łęczyckiej 2 znajduje się ponad 2000 różnych produktów!

Fot. nadesłane

Na bydgoskich Bartodziejach pod koniec września swoją działalność rozpoczął supermarket Foodex24. Po niemal roku udanego funkcjonowania sklepu internetowego, właściciele postanowili otworzyć punkt stacjonarny.

Supermarket Foodex24 jest czynny codziennie i całodobowo. Niezależnie od dnia czy godziny w sklepie można znaleźć gotowe dania oraz produkty umożliwiające przygotowanie posiłku innego niż jemy na co dzień.

W ofercie sklepu przy ul. Łęczyckiej 2 znajduje się ponad 2000 różnych produktów! Są to przede wszystkich towary ze wschodu, takie jak kwasy chlebowe, chałwy słonecznikowe, herbaty i kawy czy słodycze ukraińskiej firmy Roshen. W Foodex24 – zarówno stacjonarnie, jak i online – można kupić też produkty z innych części świata. Wśród nich znajdują się między innymi Chinkali (pierogi gruzińskie), Ajran (turecki napój na bazie jogurtu i wody ) czy rzadko spotykane owoce morza takie jak krewetki i raki. Na koneserów ryb czeka też szeroki wybór kawiorów i konserw rybnych. Nie brakuje również różnego rodzaju mięs, wędlin oraz nabiału. Szczególnie szeroki wachlarz produktów można znaleźć także w ofercie alkoholi cechującej się oryginalnymi propozycjami koniaków, piw, win czy wódek.

To właśnie nietypowość produktów ma ogromne znaczenie. Celem założycieli Foodex24 jest zachęcenie Polaków do poznawania smaków i kultury wschodniej. – Z obserwacji możemy powiedzieć, że zainteresowanie wśród Polaków jest ogromne. Codziennie spotykamy się z wieloma zapytaniami dotyczących wschodnich produktów takich jak słonina, kawior, kwasy chlebowe czy suszone ryby i owoce morza – mówi jeden ze współzałożycieli Foodex24 i dodaje, że drugim powodem otwarcia sklepu była chęć ułatwienia osobom ze wschodu, które przeprowadziły się do Polski, zakupu ich ulubionych produktów.

Sam pomysł założenia firmy zrodził się ponad rok temu, gdy z powodu epidemii koronawirusa znacznie wzrosło zainteresowanie zakupami online. W internecie kupowano wówczas wszystko, więc właściciele Fodex24 doszli do wniosku, że mogą to być też produkty spożywcze ze wschodu. – szczególnie takie, które nie są powszechne i dostępne w polskich sklepach. Postanowili zatem zrealizować swój plan i uruchomili stronę www.foodex24.pl. Dziś można na niej zrobić zakupy z dostawą do domu na terenie całej Polski.

Zakres produktów oferowanych przez Foodex24 stale się powiększa. Informacje o nowych, jak i obecnych produktach można poznać bezpośrednio w sklepie lub mediach społecznościowych:
Facebook – @foodex24poland
Instagram – @foodex24_pl