Bydgoszcz
12C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPiesek Tośka zbiera dla Amelki! Patronat medialny Metropolii Bydgoskiej. pl
07.12.2016 | 16:10

Piesek Tośka zbiera dla Amelki! Patronat medialny Metropolii Bydgoskiej. pl

Form pomocy dla Amelki i jej mamy jest wiele. Jednej z nich patronuje nasza redakcja...

Na zdjęciu: Baner w Galerii Pomorskiej zachęcający do zbiórki oraz urna na dary informują, że Amelka i jej mama nadal potrzebują wsparcia.

Fot. Stanisław Gazda

Wkrótce po tragicznym wybuchu w domu jednorodzinnym przy ul. Byszewskiej ruszyła akcja pomocy dla poszkodowanej rodziny Adamowiczów. Zbierane były nie tylko pieniądze, ale również między innymi ubrania i zabawki czy przedmioty codziennego użytku. Choć Amelka i jej mama wyszły już ze szpitali, to zbiórki trwają nadal, bo potrzeb jest wiele. Między innymi Galeria Pomorska przy wsparciu znajomych i rodziny organizuje „Świąteczną loterie z gwiazdami”. Do urny postawionej w centrum handlowym od 1 do 17 grudnia można wrzucać ręczniki, ubrania, przybory szkolne czy pościel. Akcji patronuje m.in. Metropolia Bydgoska. pl.

Z mniejszego banera, będącego urną na dary, można dowiedzieć się, że „Piesek Tośka zbiera dla Amelki”. Wyjaśnienie znajduje się na większym, stojącym obok. Tośka, to ukochana suczka Amelki. Pies znajdował się w domu w chwili wybuchu gazu. Spod gruzów został wydobyty przez strażaków po pięciu dniach. Przeżył i teraz jest symbolem walki – walczy dla Amelki i jej mamy.

W Galerii Pomorskiej zbierane są koce, pościele, ręczniki, środki czystości, żywność długoterminowa, słodycze, naczynia, sztućce, książki, przybory szkolne, wiadomo że potrzebna będzie pralka i lodówka. Każda pomoc jest ważna!


Powiązane treści