Bydgoszcz
15C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
13C
Pt
14C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPieśń uszła cało i doszła do Wyspy Młyńskiej. Taki był marsz młodzieży szkolnej z okazji 100-lecia Niepodległości [ZDJĘCIA]
Marsz licealistów_SG (11)
08.11.2018 | 18:13

Pieśń uszła cało i doszła do Wyspy Młyńskiej. Taki był marsz młodzieży szkolnej z okazji 100-lecia Niepodległości [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Marsz z pieśnią na ustach.

Fot. Stanisław Gazda

„Pieśń ujdzie cało”, tak nazywał się przygotowywany przez prawie rok wspólnie przez:: I LO, II LO, VIII LO, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół Budowlanych marsz z okazji 100-lecia Niepodległości.

Około  30 uczniów z każdej szkoły przeszło dziś spod placu Wolności, idąc ze śpiewem na ustach, ulicami: Gdańską, Focha, Mostową, Grodzką, Małachowskiego, Jezuicką na Wyspę Młyńską. Tam młodzi ludzie, wcielając się w najważniejsze postacie, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości – wypowiadali ich „złote myśli”.  Później uczniowie reprezentujący szkoły biorące udział w marszu swoimi słowami mówili,  jak każdy z nich rozumie słowo „niepodległość”.

Na Wyspie Młyńskiej ponownie zabrzmiały: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko’ i „Szara piechota”, czyli najbardziej znane pieśni patriotyczne. Śpiewało je prawie 200 uczniów.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest świętem, które powinno zdecydowanie jednoczyć Polaków. Jako młode pokolenie potrafimy być patriotami, potrafimy respektować tradycje. Jednoczymy się wokół wspólnej sprawy – mówili licealiści.

Posłuchajcie naszej relacji dźwiękowej z tego wydarzenia:


Powiązane treści