Bydgoszcz
5C
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 4
3C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
4C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPieśń uszła cało i doszła do Wyspy Młyńskiej. Taki był marsz młodzieży szkolnej z okazji 100-lecia Niepodległości [ZDJĘCIA]
Marsz licealistów_SG (11)
08.11.2018 | 18:13

Pieśń uszła cało i doszła do Wyspy Młyńskiej. Taki był marsz młodzieży szkolnej z okazji 100-lecia Niepodległości [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Marsz z pieśnią na ustach.

Fot. Stanisław Gazda

„Pieśń ujdzie cało”, tak nazywał się przygotowywany przez prawie rok wspólnie przez:: I LO, II LO, VIII LO, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół Budowlanych marsz z okazji 100-lecia Niepodległości.

Około  30 uczniów z każdej szkoły przeszło dziś spod placu Wolności, idąc ze śpiewem na ustach, ulicami: Gdańską, Focha, Mostową, Grodzką, Małachowskiego, Jezuicką na Wyspę Młyńską. Tam młodzi ludzie, wcielając się w najważniejsze postacie, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości – wypowiadali ich „złote myśli”.  Później uczniowie reprezentujący szkoły biorące udział w marszu swoimi słowami mówili,  jak każdy z nich rozumie słowo „niepodległość”.

Na Wyspie Młyńskiej ponownie zabrzmiały: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko’ i „Szara piechota”, czyli najbardziej znane pieśni patriotyczne. Śpiewało je prawie 200 uczniów.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest świętem, które powinno zdecydowanie jednoczyć Polaków. Jako młode pokolenie potrafimy być patriotami, potrafimy respektować tradycje. Jednoczymy się wokół wspólnej sprawy – mówili licealiści.

Posłuchajcie naszej relacji dźwiękowej z tego wydarzenia:


Powiązane treści