Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijalnia wody w Lesie Gdańskim wznowiła działalność

Dodano: 13.04.2024 | 15:16

Na zdjęciu: Nowa pijalnia wody w Lesie Gdańskim rozpoczęła działalność we wrześniu zeszłego roku.

Fot. Szymon Fiałkowski

W ten weekend wznowiono działalność pijalni wody przy Muzeum Wodociągów w Lesie Gdańskim (Gdańska 242). Od maja punkt będzie czynny siedem dni w tygodniu.

Pijalnia wody w Lesie Gdańskim została uruchomiona we wrześniu 2023 roku. Zastąpiła ona funkcjonujący od 2000 roku, a zamknięty dwadzieścia lat później punkt czerpania wody z kranów. Obiekt funkcjonował do listopada i miał ponownie rozpocząć działalność w maju, lecz wraz z nadejściem wiosny Miejskie Wodociągi i Kanalizacja postanowiły uruchomić pijalnię wcześniej niż zakładano.

Od piątku, 12 kwietnia w każdy weekend kwietnia zapraszamy na kubeczek zdrowej i zimnej wody. W tym roku poszerzyliśmy naszą ofertę i do wyboru są cztery rodzaje wody: dla zdrowych kości i dobrego nastroju (z zawartością litu i strontu), dla zmęczonych i znużonych (z zawartością żelaza dwuwartościowego), dla każdego – jak w domu (uzdatniona) oraz dla zdrowego serca i aktywnych sportowo (z zawartością potasu) – tłumaczy Alicja Stróż z MWiK.

Pijalnia w Lesie Gdańskim będzie czynna w kwietniu w godzinach:

  • piątek: 15:00-19:00
  • sobota, niedziela: 10:00-18:00

W maju punkt będzie czynny już codziennie. – Dokładne godziny podamy już niedługo – informuje przedstawicielka miejskich wodociągów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments