Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijana 19-latka jeździła samochodem. Gdy zobaczyła policję, przesiadła się na miejsce pasażera

Dodano: 29.11.2023 | 11:49

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali pijaną 19-latkę.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kara do trzech lat pozbawienia wolności – taki wyrok grozi nastolatce za jazdę pod wpływem alkoholu. Dziewczyna próbowała uniknąć konsekwencji.

W niedzielę, 26 listopada, po godzinie 12:00, do dyżurnego żnińskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o kierującej mercedesem. Kobieta miała w niebezpieczny sposób poruszać się po drogach Wenecji w powiecie żnińskim – zjeżdżała na pobocze, co pozwoliło policjantom przypuszczać, że prowadzi auto w stanie nietrzeźwości.

Nieudana zamiana miejsc

Na miejsce udali się policjanci z ruchu drogowego, którzy zatrzymali opisanego mercedesa w Podgórzynie. Za kierownicą była jednak… trzeźwa 19-letnia gąsawianka. Natomiast właścicielka pojazdu siedziała obok. W jej przypadku badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Dalsze ustalenia mundurowych pozwoliły potwierdzić zeznania świadka, który wcześniej poinformował policjantów, że przed kontrolą drogową kobiety zamieniły się miejscami. Bezskutecznie, bo sprawiedliwości stało się zadość.

Kary jej nie ominą

W związku z popełnionym wykroczeniem 19-letnia mieszkanka Żnina bardzo szybko pożegnała się z prawem jazdy, które posiadała zaledwie od miesiąca. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi jej kara grzywny oraz ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat trzech. Obowiązuje ją również zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

Ponadto, kobieta może zostać zobowiązana do wpłacenia świadczenia w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych, na rzecz Funduszu Sprawiedliwości. Jego celem od 2012 roku jest udzielanie pomocy pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz udzielanie pomocy osobom opuszczającym zakłady karne i poprawcze, w celu ich ponownego przystosowania do życia na wolności i prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments