Bydgoszcz
23C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 24 • L 22
28C
Nd
26C
Pon
23C
Wt
24C
Sr
24C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPijana kierująca wjechała w wóz straży pożarnej
25.10.2018 | 17:46

Pijana kierująca wjechała w wóz straży pożarnej

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. MR

22-latka, kierująca pod wpływem alkoholu samochodem marki audi, wjechała w wóz strażacki biorący udział w akcji gaśniczej. Kobieta została od razu zatrzymana przez policjantów, prowadzących działania na miejscu pożaru.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w Grudziądzu. W jednym z mieszkań przy ul. Nadgórnej w Grudziądzu wybuchł pożar. Na miejsce zdarzenia udał się bojowy wóz strażacki. Został on zaparkowany na ulicy z włączonymi sygnałami błyskowymi. W pewnym momencie policjanci, prowadzący czynności w miejscu pożaru, zobaczyli jak osobowe audi uderza w tył samochodu strażaków. Natychmiast po zdarzeniu podjęli interwencję.

Okazało się, że samochodem kierowała kobieta. Jej zachowanie wskazywało na to, że jest pijana – była rozbawiona i w ogóle nie przejęła się zaistniałą sytuacją. Stróże prawa sprawdzili jej trzeźwość za pomocą alkotestu. Policyjne urządzenie wskazało, że kierująca ma ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście w wyniku zdarzenia wóz strażacki nie został poważnie uszkodzony.

22-latka została zatrzymana i doprowadzona do grudziądzkiej komendy, gdzie powtórzono badanie alkomatem. Funkcjonariusze zatrzymali lekkomyślnej kobiecie prawo jazdy. Sprawą zajmie się sąd, ponieważ kierowanie w stanie nietrzeźwości to popełnienie przestępstwa, za które grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Kobieta otrzyma także mandat za spowodowanie kolizji.


Powiązane treści