Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijani rowerzyści wpadli w trakcie długiego weekendu. Mocno przesadzili z alkoholem

Dodano: 17.08.2022 | 07:48

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali kilku pijanych rowerzystów.

Fot. Archiwum

Trzech pijanych rowerzystów zatrzymali w trakcie długiego weekendu policjanci z regionu. W jednym przypadku, wynik badania był szokujący.

Dwóch pijanych rowerzystów wpadło w sobotni (13 sierpnia) wieczór w Wąbrzeźnie, a natrafili na nich policjanci z tamtejszej drogówki. – Kiedy rowerzyści zauważyli nadjeżdżający radiowóz, zeskoczyli z jednośladów – mówi asp. Krzysztof Świerczyński z wąbrzeskiej policji. Co ciekawe, obaj rowerzyści w rozmowie z policjantami nie ukrywali tego, że są pod wpływem alkoholu.

Mężczyźni zostali przebadani alkomatem. Jeden z nich, 51-latek z okolic Olsztyna miał we krwi 2,7 promila alkoholu, ale szokujący był wynik drugiego rowerzysty. Ten wykazał, że miał on we krwi ponad 5,2 promila! – Funkcjonariusze przeprowadzili ponowne badania trzeźwości obu mężczyzn, potwierdzając oba pomiary – dodaje Świerczyński i precyzuje, że rowerzystów ukarano mandatami w wysokości 2 500 zł.


CZYTAJ WIĘCEJ: Policjanci podsumowali długi weekend na drogach Kujaw i Pomorza. Nie było bezpiecznie


Także pod wpływem alkoholu była 46-letnia kobieta, która jechała rowerem w miejscowości Małe Czyste w powiecie chełmińskim i w pewnym momencie upadła na asfalt. – Okazało się, że rowerzystka stanowczo przesadziła z alkoholem – relacjonują policjanci z komendy w Chełmnie i precyzują, że przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta miała w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu, jednocześnie podjęto także decyzję, aby przewieźć ją do szpitala, gdzie przechodziła szczegółowe badania.

46-latka nie uniknie kary za swój czyn. – Odpowie przed sądem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara grzywny nie niższa niż 2500 złotych i zakaz prowadzenia pojazdów innych, niż mechaniczne – kończą funkcjonariusze.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments