Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePijany Białorusin spowodował kolizję na DK 5 i uciekł z miejsca zdarzenia. Złapała go policja
wypadek wąsosz
19.06.2020 | 16:59

Pijany Białorusin spowodował kolizję na DK 5 i uciekł z miejsca zdarzenia. Złapała go policja

Na zdjęciu: 43-letni obywatel Białorusi uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był pijany.

Fot. KPP Nakło

Pijany kierowca ciężarówki, który spowodował wypadek na drodze krajowej nr 5 w Wąsoszu i uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przez policjantów z Szubina i Kcyni. 43-latek został doprowadzony do prokuratury i niebawem poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Do zdarzenia na drodze krajowej nr 5 w Wąsoszu doszło wczoraj (18 czerwca) około godziny 14:30. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca ciężarówki renault z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta osobowego i najechał na tył fiata seicento. Wstępnie zdarzenie kwalifikowane było jako wypadek drogowy, ponieważ 13-letnia dziewczynka, która była pasażerką fiata z obrażeniami ciała została dowieziona do szpitala w Bydgoszczy. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że obrażenia nie zagrażają życiu dziecka i sprawa będzie rozpatrywana jako kolizja.

Sprawa zakończyłaby się ukaraniem sprawcy kolizji mandatem, gdyby nie fakt, że kierowca renault uciekł z miejsca zdarzenia. 43-letni obywatel Białorusi został zatrzymany dopiero po poszukiwaniach, jakie prowadzili szubińscy i kcyńscy policjanci. Mężczyzna ukrył się w pobliskim lesie, skąd spokojnie obserwował to co dzieje się na miejscu zdarzenia.

Policjanci szybko ujawnili, co było przyczyną ucieczki Białorusina. Okazało się, że prowadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu, dlatego też został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie policjanci przedstawili mu zarzuty – 43-latek musi liczyć się z konsekwencjami za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Jego zachowanie oceni sąd.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści