[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijany kierował 40-tonową ciężarówką na DK 10 pod Bydgoszczą. W porę zatrzymała go policja

Dodano: 06.10.2020 | 16:32

Na zdjęciu: Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymano na odcinku DK 10 pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca samochodu ciężarowego z naczepą, który został zatrzymany przez policjantów na DK 10 w rejonie Solca Kujawskiego. 52-latek z województwa lubelskiego prowadził pojazd mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Wczoraj (5 października) około godziny 20:50 policjanci z komisariatu w Solcu Kujawskim otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznych manewrach, których podejmował się kierowca pojazdu jadącego krajową „dziesiątką” od strony Torunia w kierunku Bydgoszczy. – Na manewry kierowcy ciężarówki zwrócił uwagę inny kierowca jadący tą trasą. Zaobserwował on, że samochód ciężarowy z naczepą stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, gdyż jego kierowca ma wyraźne problemy z utrzymaniem pojazdu na właściwym pasie ruchu. Świadek przekazał policjantom trzy pierwsze litery numeru rejestracyjnego naczepy – opisuje okoliczności zdarzenia podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoscy policjanci rozbili grupę przestępczą. Zajmowała się wyłudzaniem odszkodowań [WIDEO]


Funkcjonariusze natychmiast pojechali na ten odcinek drogi krajowej. Po chwili dostrzegli pojazd, który jechał podejrzanie wolno oraz zjeżdżał od prawej do lewej strony swojego pasa. Potwierdzili również początkowe numery rejestracyjne naczepy, przekazane im przez zgłaszającego. Mundurowi zatrzymali kierującego ciężarówką do kontroli drogowej. Jak się okazało, 52-letni mieszkaniec województwa lubelskiego kierował 40-tonowym pojazdem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments