Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijany kierowca na trasie S5. Zatrzymali go policjanci z grupy SPEED

Dodano: 30.08.2022 | 07:22

Na zdjęciu: Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci z grupy SPEED.

Fot. Archiwum

Policjanci wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali w minioną sobotę (27 sierpnia) 49-letniego bydgoszczanina, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu, będąc pod wpływem alkoholu.

Informację o samochodzie, który poruszał się drogą S5 i którego kierowca może być pod wpływem alkoholu, wpłynęła do dyżurnego żnińskiej komendy w sobotę, tuż po godzinie dziewiętnastej. – Do weryfikacji tego zgłoszenia zostali zadysponowani policjanci z grupy SPEED – mówi podkom. Wioleta Burzych z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Funkcjonariusze podejrzany pojazd zatrzymali do kontroli w miejscowości Bożejewice, a za kierownicą auta siedział 49-letni bydgoszczanin. – Był kompletnie pijany, bowiem z każdym kolejnym sprawdzeniem, urządzenie kontrolno-pomiarowe pokazywało coraz wyższy wynik – dodaje Burzych. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie blisko trzy promile alkoholu.

To nie był koniec jego problemów, bo 49-latkowi nie tylko zatrzymano prawo jazdy, ale także dowód rejestracyjny pojazdu, bowiem w trakcie kontroli ujawniono niesprawności techniczne w samochodzie.  49-latek usłyszy niebawem zarzut, a następnie stanie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 000 złotych. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat – kończy rzecznik żnińskiej komendy.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments