Pijany kierowca uciekał przed policję. Wybrał drogę przez las
Dodano: 12.03.2022 | 06:48Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę.
Fot. Szymon Fiałkowski
39-letni kierowca audi, próbując uniknąć policyjnej kontroli, uciekł przed funkcjonariuszami do lasu. Szybko został złapany.
W środę w miejscowości Urszulewo policjanci kontrolowali poruszające się pojazdy. Po godzinie 16:00 zmierzyli prędkość jadącemu w kierunku Sierpca pojazdowi audi – jechał 65 km/h w miejscu, gdzie dozwolone było 50. Funkcjonariusze wydali wiec komunikat do zatrzymania się.
– Kierowca zlekceważył policjantów i zaczął uciekać, wjeżdżając w drogę gruntową do pobliskiego lasu. Policjanci natychmiast podjęli pościg przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Dopiero gdy funkcjonariusze dojechali do niego, mężczyzna zatrzymał pojazd – relacjonuje asp. sztab. Dorota Rupińska, oficer prasowy KPP w Rypinie.
Podczas kontroli policjanci zauważyli w pojeździe puste butelki po piwie. Gdy sprawdzili stan trzeźwości 39-latka, okazało się, że w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat więzienia.
- Dr med. Paweł Rajewski: Wyróżnienie w Alei Autografów to zaszczyt i motywacja do dalszych działań [WYWIAD] - 18 października 2025
- Konkurs! Do wygrania wejściówki na mecz Zawisza – Elana! - 17 października 2025
- 10 lat z Wami. Z tej okazji organizujemy plebiscyt! - 15 października 2025






