Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijany kierowca w Bydgoszczy. Próbował uciekać pieszo

Dodano: 23.02.2024 | 14:36

Na zdjęciu: Pijany kierowca w Bydgoszczy

Fot. KMP w Bydgoszczy

Pijany kierowca w Bydgoszczy został złapany przez funkcjonariuszy z Wyżyn. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i próbował uciec pieszo z miejsca zdarzenia. 

W środę (21 lutego), dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał zgłoszenie. Dotyczyło ono próby ujęcia kierowcy, który ewidentnie był pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło na ulicy Toruńskiej, gdzie policjant dyżurujący natychmiast wysłał patrol.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce okazało się, że sprawca postanowił uciec pieszo w kierunku Mostu Kazimierza Wielkiego.

Pijany kierowca w Bydgoszczy – zgłoszenie świadka

Zgłaszający dokładnie opisał wygląd mężczyzny oraz jak przebiegało zdarzenie. Powiedział, że spacerując wzdłuż ulicy Toruńskiej zauważył samochód – Volkswagena, który poruszał się całą szerokością jezdni.

Chwilę później pojazd zjechał na pobocze. Zgłaszający widząc podejrzane zachowanie kierowcy postanowił działać. To właśnie wtedy świadek podbiegł do samochodu aby zobaczyć co się stało.

Podczas rozmowy z kierowcą, wyczuł od niego alkohol. Nie zastanawiając się dłużej od razu postanowił skonfiskować mężczyźnie kluczyki od auta i natychmiast wezwał policję. Kierowca w tym czasie zdążył uciec z miejsca zdarzenia.

CZYTAJ TAKŻE: Zderzenie na rondzie Bernardyńskim

Pijany kierowca w Bydgoszcz – zatrzymanie

Policjanci, po przyjęciu zgłoszenia, od razu rozpoczęli poszukiwania kierującego. Po kilku minutach dostrzegli mężczyznę, który pasował do opisu świadka. Kierowca ukrywał się za pojazdami dostawczymi jednej z firm niedaleko miejsca zdarzenia.

Na widok mundurowych zaczął uciekać. Jednak policjanci bardzo szybko go złapali i od razu sprawdzili trzeźwość uciekiniera. Okazało się, że jest on pod wpływem procentów i ma ponad 3 promile alkoholu we krwi. W związku z tym został natychmiastowo zatrzymany.

45-letni mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments