Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijany kierowca zgubił kontener na autostradzie A1

Dodano: 09.12.2023 | 12:25

Na zdjęciu: Kierujący ciężarówką, z której spadł kontener, był pijany.

Fot. KMP Grudziądz

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło na autostradzie A1 w okolicach Grudziądza. 55-letni kierujący pojazdem ciężarowym zgubił źle zabezpieczony kontener. Gdy wrócił po niego na miejsce zdarzenia okazało się, że był pijany.

W minioną środę (6 grudnia) tuż przed godziną 2:00 policjanci z grudziądzkiej jednostki policji udali się na autostradę A1, gdzie na pasie w kierunku Łodzi miał leżeć kontener. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalili, że ponad sześciometrowy ładunek najprawdopodobniej spadł z naczepy i zatrzymał się na pasie awaryjnym, stwarzając duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Po jakimś czasie do policjantów pracujących na miejscu zdarzenia podjechał 55-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, który był kierowcą ciężarowej scanii. Oświadczył, że gdy zauważył brak ładunku, zawrócił w Lisewie i rozpoczął ponowny przejazd od Kopytkowa w celu odnalezienia zguby. W trakcie rozmowy z kierowca policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przebadaniu okazało się, że wydmuchał blisko 1,3 promila. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia.


CZYTAJ TAKŻE: Będzie pociąg Bydgoszcz – Ciechocinek. Kursy już w przyszłym roku?


Teraz kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo grozi mu grzywna za spowodowanie zdarzenia drogowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments